TV tipy na víkend #3 (21.3.-23.3.)

Přečtěte si

Autor

Opět je tu víkend a s ním další nálož televizních tipů. Tento víkend je nabitý kupou úžasných filmů. V programu najdete dva z nejlepších komiksových filmů, druhý díl Pána prstenů i premiéru teprve rok starého Pádu Bílého domu.

Indiana Jones a poslední křížová výprava (pátek, Nova – 20:20 / sobota, Nova Cinema – 15:35)

Ve třetím dílu série o profesorovi archeologie se slabostí pro klobouky se jako hlavní nepřítel vrací němečtí nacisté. A spolu s nimi přichází i jedna z nejlepších postav kvadrologie, otec Indiany, Henry Jones, Sr. Rodinné duo se společně vydává na výpravu za legendárním svatým grálem, jež musí získat dřív, než se k němu dostanou nacističtí důstojníci.

httpv://youtu.be/WGpq-LDV6jU

96 hodin (pátek, Markíza – 21:40 / sobota, Markíza – 01:25)

Před dvěma týdny jsme tu měli Neznámého a tento týden se Liam Neeson do televizí vrací v akční žranici 96 hodin. Film inspirovaný hlavně sérií o agentu Bourneovi se soustřeďuje na cestu otce za záchranou své unesené dcery. První díl patří mezi to nejlepší z akčního žánru v minulých několika letech, pokračování už tak slavně nedopadlo, takže si koukejte užít alespoň tenhle film.

httpv://youtu.be/kZ02_Uzf7So

Občan Kane (pátek, Dvojka – 21:55)

Naprostá povinnost pro každého filmového fanouška, ve které Orson Welles nastínil pozdější směřování moderní kinematografie. Často bývá označován za jeden z nejlepších filmů všech dob, a to naprosto zaslouženě. Příběh magnáta Kanea, jehož životní příběh postupně odhaluje zručný novinář si určitě nenechte ujít.

httpv://youtu.be/zyv19bg0scg

Watchmen (sobota, Nova Cinema – 22:05)

Předloha tohohle komiksového majstrštyku je považována za dílo, jež odstartovalo nynější, moderní éru amerického komiksu. Temný příběh o superhrdinech s klasickými lidskými vadami a úchylkami prošpikovaný zajímavými filozofickými myšlenkami se řadí mezi nejlepší komiksové filmy, které kdy vznikly.

httpv://youtu.be/R3orQKBxiEg

Temný rytíř (sobota, Markíza – 22:15)

Ve stejnou dobu jako konkurenční komiksovka o Watchmenech v televizi poběží i Temný rytíř Christophera Nolana. Pokud se budete ptát lidí i jen lehce zběhlých ve filmech jaký komiksový film je podle nich nejlepší, pravděpodobně zjistíte, že půjde o hodně těsný souboj mezi Avengers a Temným rytířem. Nejlepší díl Nolanovy batmanovské série je právem povážován za vybroušený diamant nejen komiksového žánru.

httpv://youtu.be/8jqq4j52Fb4

Bonus: Pád bílého domu (sobota, Nova – 22:20)

Ne že by akční snímek od Antoinea Fuqua byl nějakým klenotem. Jako bonusový tip ho uvádíme, protože je poměrně nezvyklé, aby v našich televizích běžel takhle nový film. Příběh o napadení a obsazení Bílého domu a následném úprku prezidenta Aarona Eckharta se totiž dostal do kin teprve minulý rok v dubnu.

httpv://youtu.be/vwx1f0kyNwI

Osvícení (neděle, Nova Cinema – 01:05)

Tenhle víkend je prostě neobyčejně kvalitní. Dalším kultovním snímkem, který si můžete o víkendu vychutnat, je Kubrickova hororová klasika Osvícení v hlavní roli se skvělým Jackem Nicholsonem. Adaptace knihy Stephena Kinga o šíleném spisovateli se řadí nejen mezi nejlepší filmy génia Kubricka, ale i mezi veřejností nejoblíbenější horory.

httpv://youtu.be/piQFD4gz9l8

Pán prstenů: Dvě věže (neděle, Nova Cinema – 20:00)

Nova Cinema pokračuje v postupném servírování nejlepší filmové fantasy trilogie. Dvě věže sice lehce uberou plyn, ale ve spojení s ostatními díly fungují naprosto parádně. Ani týdenní pauza mezi filmovými zpracováními Tolkienova veledíla by vás tak neměla připravit o božský zážitek. Ve Dvou věžích se navíc poprvé objeví jedna z nejlepších počítačově vytvořených postav filmové historie, Glum.

httpv://youtu.be/cG-1Gtus7KQ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také