Soutěž o 2 lístky na digitalizovanou Vesmírnou Odyseu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Projekce digitalizovaného snímku 2001: Vesmírná Odysea režiséra Stanleyho Kubricka se koná 27. 3. od 20.00 v Městské knihovně v Praze v rámci letošního Projektu 100, kterou přináší Asociace českých filmových klubů.

„Jak bychom ocenili Monu Lisu, kdyby Leonardo na kraj plátna napsal: Tato dáma se směje jen lehce, protože má zkažené zuby, nebo protože skrývá tajemství před milencem? To by utnulo divákovu představivost a omezilo by ji. Nechtěl jsem, aby se tohle mému filmu stalo.“ Těmito slovy vysvětloval Stanley Kubrick, proč v jednom ze svých mistrovských děl ponechal tak málo dialogu. 2001: Vesmírná odysea tak vstoupila do filmové historie jako epická filozofická sci-fi, kde vesmírná loď tančí v rytmu valčíku Na krásném modrém Dunaji, kde lidoop objeví nástroj moci za doprovodu mocných tónů Tak promluvil Zarathursta, kde hraje větší roli zvuk než slovo. Jako film ohromující oscarovými průkopnickými vizuálními efekty a nezapomenutelnými symbolickými obrazy. Sci-fi, které nemusí všichni úplně rozumět, ale všichni si ji můžou užít – stejně jako krásný obraz nebo symfonii. Zvlášť pokud tento výjimečný audiovizuální skvost zažijí na plátně, kam ho od 27. března vrací Asociace českých filmových klubů v rámci letošního Projektu 100.

Soutěžní otázka: Kolik Oscarů si za svou kariéru připsal na své konto legendární režisér Stanley Kubrick?

Své odpovědi můžete zasílat skrze následující formulář do 24. 3. 2014. O den později zveřejníme jméno výherce, který získá dvě vstupenky na tuto projekci.

Ceny do soutěže věnovala společnost AČFK.

Aktualizace: Výhercem soutěže se stává Michal Zapletal. Gratulujeme!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také