Preview: Pompeje 3D (2014)

Přečtěte si

Autor

Michal "terz" Píta
Michal "terz" Píta
Filmový nadšenec, občasný překladatel a titulkář.

Režisér série Resident Evil si plní sen a přinese nám historický katastrofický film. Jak se popere se všemi klišé, která tento žánr doprovází a koho pošle zemřít pod sopku?

Výbuch Vesuvu. Zdroj: Bontonfilm

Dne 24. srpna roku 79 našeho letopočtu – erupce Vesuvu způsobí kompletní devastaci Pompejí. Město bylo proslulé díky svému přístavu, jednalo se tedy o silnou ekonomickou oblast Římské říše, kde žili všechny vrstvy obyvatelstva od otroků až k těm nejvýše postaveným Římanům. Na pozadí destrukce města nám Paul W.S. Anderson (série Resident Evil, Tři mušketýři) servíruje romantický příběh gladiátora Mila (Kit Harington) a dcery jednoho z nejbohatších mužů Pompejí, Cassii (Emily Browning). Ačkoli si pouze párkrát pohlédly do očí, jejich láska bude nezpochybnitelná. Po explozi Vesuvu si musí Milo probojovat cestu ven z arény, aby zachránil Cassiu a společně unikli této katastrofě. Háček je pouze v tom, že Cassiin otec, stavitel Marcus Cassius Severius (Jared Harris) slíbil její ruku senátoru Covusovi (Kiefer Sutherland) výměnou za možnost dělat ve městě rozsáhle přestavby.

Kiefer Sutherland

Zápletka Pompejí nepatří mezi ty nejoriginálnější, ale kvalitní katastrofický film by mohl vnést trošku radosti do jinak filmově nudného března. Režisér a produkce nám slibují přinést ty nejautentičtější Pompeje, které zatím spatřili světlo filmového světa. Designer Paul Denham Austerberry se k tomu vyjádřil jednoznačně:

„Každý dlažební kámen jsme nechali ručně vyrobit tak, aby odpovídal dlažebním kostkám v Pompejích. Stánky obchodníků byly inspirovány reliéfy z té doby, které jsme objevili v neapolském muzeu.“

Producent Jeremy Bolt slibuje, že diváci filmu Pompeje 3D budou svědky podívané, která jim věrohodně zprostředkuje zážitek skutečných obyvatel zničených Pompejí:

„Uvidíte lávové bomby, vichřici žhavého popela, valící se pyroklastické proudy, což jsou potoky žhavých plynů a kamenů, valící se vpřed takovou rychlostí, že před nimi nelze uprchnout. Uvidíte přílivovou vlnu. Uvidíte zemětřesení. Ale to je jen poslední dějství. Ještě předtím budete sledovat senzační gladiátorské souboje, válku v Británii, velké emoce a nadčasový milostný příběh.“

Kit Harington jako gladiátor ve snímku Pompeje 3D.

Pro Kita Haringtona (divákům nejvíce známý jako Jon Snow v Game of Thrones) se jedná o první velkou filmovou roli a uvidíme, zda-li se mu podaří dostat se divákům pod kůži, díky čemuž bychom ho ve velkorozpočtových filmech mohli vídat častěji. Zbytek obsazení v čele s Kieferem Sutherlandem a Emily Browning sice patří mezi ostřílenější, ale nepříliš okoukané tváře. Mohli bychom se tedy dočkat velice příjemného překvapení.

Milo a Cassia při úprku z Pompejí.

Pompeje, Paul W.S. Anderson, Kit Harington a vlastně všichni kolem tohoto projektu před sebou mají velice těžký úkol, zaujmout diváka něčím, co již bylo viděno. Režisér a producenti nám ovšem slibují jiný přístup k látce a velká překvapení. Pompeje rozhodně patří mezi filmy s nejasnou budoucností, ale má velkou šanci na úspěch. A co vy, budete u toho, až matka příroda ukáže svou sílu a dokáže lidem, že ani Římská říše není nedotknutelná?

httpv://youtu.be/wg2XW0fOpGI

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také