Batman vs. Superman: Jaký bude temný rytíř?

Přečtěte si

Autor

Filmový server moviepilot.com přišel s náloží nových informací o postavě Batmana v pokračování Muže z oceli. Přestože se opět setkáváme s tvrzením, že jde zaručeně o ta pravá fakta, musíme se k nim stavět jako vždy dost kriticky. Bude tedy Ben Affleck ztvárňovat temného rytíře tak, jak tvrdí moviepilot? Sami se podívejte, jak by se vám takovýhle Batman líbil.

Stále čekáme, až se nám Bat Affleck představí v oficiálním kostýmu.
Stále čekáme, až se nám Bat Affleck představí v oficiálním kostýmu.

Varování: Následujicí informace mohou nebo nemusí obsahovat spoilery. Čtěte na vlastní nebezpečí.

 • Batmanovi je čtyřicet let a je v „důchodu“.
 • Batoblek a batmobil vypadají naprosto úžasně.
 • Až na několik detailů bude film navazovat na události z Nolanovy trilogie. Mezi detaily, které tvůrci z oficiálního kánonu vyřadili, je například celé účinkování Thalii Al-Ghul v Temný rytíř povstal a Baneova smrt.
 • Film se odehrává sedm let po událostech v Temný rytíř povstal a jen několik málo týdnů/měsíců po Muži z oceli.
 • Po událostech Temný rytíř povstal Batman odešel do důchodu, aby pomohl přebudovat Gotham jako Bruce Wayne. Jeho prvním chráněncem se stává Robin (nehraje ho Joseph Gordon-Lewitt), jež se posléze stává Nightwingem.
 • Poté Batman vytváří svoji Batfamily (skupina hrdinů v Batmanově otcovském náručí): Nightwing, Batwing, Batgirl, RedRobin a Robin. Robin byl posléze zabit Jokerem, jež utekl z vězení během událostí s Banem. Batman má kvůli smrti Robina nekončící výčitky. Tyto události vytvářejí prostor pro film podle komiksu Under the Red Hood.
 • Kromě Batfamily si Batman vytvořil i Batarmy, sestávající s průzkumných dronů i an(d)roidů.
 • Gotham je tak pod neustálým dohledem Batmana. Ve dne ho řídí Wayne Enterprises a v noci celá Batfamily s pomocí robotů.
 • Po událostech z Temný rytíř povstal se Batman stal globálně známým hrdinou. Gotham je znám jako Batmanovo město a symbol netopýřího muže zastává myšlenky spravedlnosti, vzdoru a odvahy. Veřejnost navíc začíná čím dál více věřit v to, že Batman není mrtvý a stále na ně dohlíží. To se stává trnem v oku vládním složkám, protože vypadají ve srovnání s batmanovskou legendou jako parta idiotů.
 • Batman je velice zasažen událostmi v Metropolis. Rekonstrukce Gothamu není stále hotová a najednou se odnikud objeví mimozemšťan schopný srovnat se zemí celé město. Temný rytíř se rozhodne dozvědět se o Supermanovi, jako potenciální hrozbě, co nejvíc.
 • Bruce Wayne se rozhodne pomoci i při přestavbě Metropolis. To znamená, že musí spolupracovat s LexCorpem (firma Lexe Luthora). Není z toho příliš nadšený, ale zastává názor, že to tak bude pro všechny lepší.

3 KOMENTÁŘŮ

 1. Po událostech Temný rytíř povstal Batman odešel do důchodu, aby pomohl přebudovat Gotham jako Bruce Wayne…. Ale veď Bruce Wayne je oficiálne mŕtvy a firma sa rozpadla (ak si dobre pamätám) tak ako to chce dokázať? 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také