10 kinotipů na měsíc březen (2014)

Přečtěte si

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

Jaro nám odstartuje ve velkém stylu. Na své si přijdou milovníci komedií, hororů a animáků. Vybere si naprosto každý. Od nadupané akce až po zničující drama. Tak se pojďme podívat, na co se můžeme těšit.

Veronica Mars (Kristen Bell)
Veronica Mars (Kristen Bell)

Dříve než přejdeme k desítce nejlepšího, co na nás čeká, tak musíme zmínit jednu filmovou událost. Bohužel se nedočkáme v tuzemských kinech snímku Veronica Mars, který má premiéru 14. března v USA. Je to škoda, že si žádný distributor nevzal pod bedra tento film, vzhledem k fanouškovské základně po celém světě.

300: Vzestup říše

Po úspěšném snímku 300: Bitva u Thermopyl nás čeká pokračování. Tentokrát v podobě 300: Vzestup říše. První snímek režíroval Zack Snyder (Muž z oceli), který odmítl natočit další pokračování. Toho se nakonec zhostil méně známý Noam Murro (Samotář). Děj se přesune do Řecka a můžeme se těšit na Sullivana Stapletona (generál Themistoklés ), Rodriga Santoru (Xerxes) či na bojovnici a vůdkyni Artemisii (Eva Green). Nebude chybět ani Lena Headey (královna Gorgo).

httpv://youtu.be/s8H7fYDPnJo

Datum premiéry: 6. března (Warner Bros)

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Pan Peabody je chytrý, vtipný, odvážný a má stejně brilantní schopnosti jako Sherlock Holmes. Obléká se ve stylu Jamese Bonda a ihned by nahradil Zdeňka Pohlreicha. On je mimo jiné světovou osobností, držitelem Nobelovy ceny a i olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. Pan Peabody vynalezl Časomat, díky kterému se může dostat do minulosti. Ale má to háček, nechtěně ovlivní minulost a musí vše napravit. Jak to asi dopadne a podaří se mu to?

httpv://youtu.be/Uyg8H5lgJKo

Datum premiéry: 6. března (CinemArt)

Philomena 

Drama snímek s Judi Dench (Philomena) a Stevenem Cooganen (Martin Sixmith) nám ukáže cestu dvou velmi odlišných lidí za dávným tajemstvím, které bylo ukryté půl století. Philomena strávila padesát let hledáním svého dítěte. Martin byl bývalý zahraniční korespondent BBC. Osud je svede dohromady a vyráží spolu na neobvyklou cestu, přičemž oba mají naprosto odlišné názory, povahu i chování, ale díky tomu vidí zcela jiný pohled na život.

httpv://youtu.be/vvVLucmRCCI

Datum premiéry: 6. března (Bioscop)

Grandhotel Budapešť

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je nejlepší hotelový zaměstnanec. V bohem zapomenuté zemi, kde skoro nic nefunguje jak má, je luxusní Grandhotel Budapešť jistotou spolehlivosti, právě díky tomuto šéfovi hotelového personálu. Všechna přání svých hostů plní Gustave do poslední drobnosti. Jednoho dne zdědí od své zákaznice drahocenný obraz a zbohatne. Naneštěstí ho budou chtít zabít a stane se akorát hračkou místní policie. Můžeme se připravit na pořádné drama.

httpv://youtu.be/ixeg2_tpp8M

Datum premiéry: 13. března (CinemArt)

Need for Speed

Hlavní hvězdou snímku akčního krimi snímku Need for Speed je Aaron Paul, který je pouličním závodníkem a provozuje vlastní autodílnu, ve které  může provádět upgrade na drahých autech, aby mohl být neporazitelný. Hezké idylky končí ve chvíli, kdy je jeho parťák zavražděn během závodu a tato smrt je trestně přisuzována Paulovi. Po propuštění chystá odvetu a především pomstu pro svého zesnulého přítele.

httpv://youtu.be/pjpxskN53I0

Datum premiéry: 13. března (Bontonfilm)

Pompeje 3D

Děj se bude točit kolem otroka směřujícího na lodi do Neapole, který se ale rozhodne, že se musí stůj, co stůj vrátit domů do Pompeje. Aby zachránil svou ženu (Carrie-Anne Moss) a svého nejlepšího přítele – gladiátora, uvězněného v městském koloseu. Hrozí totiž výbuch sopky Vesuv, která by všechno srovnala se zemí. Pompeje 3D jsou pod taktovkou Paula W. S. Andersona (série Resident Evil).

httpv://youtu.be/096z124cc_Q

Datum premiéry: 20. března (Bontonfilm)

(Ne)zadaní

Jedná se o americkou romantickou komedii o trojici nezávislých přátel – Jasonovi (Zac Efron), Danielovi (Miles Teller) a Mikeovi (Michael B. Jordan). Tahle parta je proslulá svými návštěvami v různých barech a okolí Manhattanu. Jednoho dne se každý z nich zamiluje, ale má to  jeden háček. Přichází za nimi jeden jejich společný přítel, jelikož ukončil dlouholetý vztah se svojí přítelkyní. Na to se muži rozhodnou dělat stále ze sebe svobodné mládence, ale vše nevychází jak má a přináší to řadu komplikací.

httpv://youtu.be/d6cntDsvO-E

Datum premiéry: 27. března (Blue Sky Film)

Noe

Jedná se o americký fantasy snímek. Noema (Russell Crowe)  pronásledují noční můry čím dál tím častěji v podobě smrtící potopy. Ale není to jen tohle. Další nezvyklé jevy mu pomůže rozlušit mudrc Metuzelém (Anthony Hopkins). Bůh se rozhodl vyhladit ze světa vše živé pro jeho špatnost a zkaženost. Pro obnovu lidstva si vybral právě čestného a spravedlivého Noema s jeho rodinou. Musí postavit archu, ale stihne jí dokončit? Gigantická katastrofa začíná.

httpv://youtu.be/IfuafOEFYHY

Datum premiéry: 27. března (CinemArt)

Ona

Příběh nás vezme do nedaleké budoucnosti, ve které spisovatel Theodore (Joaquin Phoenix) žije poměrně osamělý život. Vše se náhle změní, když se zamiluje do hlasu svého počítače, který ho ráno vyhání z postele, doprovází cestou do práce, z práce domů a se kterým komunikuje v podstatě celý den. Co na novou Theodorovu lásku řeknou jeho nejbližší, to se dozvíme již brzy.  Hlas operačnímu systému propůjčila Scarlett Johansson.

httpv://youtu.be/zBMeWCNyDps

Datum premiéry: 27. března (Falcon)

Přežijí jen milenci 

V romantickém hororr Přežijí jen milenci uvidíme filmové hvězdy jako je Tom Hiddleston (upír Adam), Tilda Swinton (upírka Eve) či Mia Wasikowska (sestra Eve). Zklamaný a deprimovaný staletý upír Adam je z ničen z toho, jakou cestou se vydalo lidstvo. V tu chvíli přichází jeho stará láska Eve, která se pokusí mu pomoct. Ale jejich vztah je v ohrožení s příchodem Eviny mladší sestry.

httpv://youtu.be/brZXFN7jXto

Datum premiéry: 27. března (H.C.E.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také