Matthew McConaughey: Interstellar je nejambicióznější projekt Christophera Nolana

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Matthew McConaughey je ve formě. V poslední době zazářil mj. v opravdovém a dojemném Klubu poslední naděje a nyní sbírá pozitivní reakce i na televizních obrazovkách v sugestivním Temném případu. A to je jen letmý výčet rolí, kterými tento rodák z Texasu pokračuje ve své slibné kariéře. V letošním roce ho však uvidíme ještě v jednom velmi zajímavém projektu – Interstellaru Christophera Nolana (trilogie Temného rytíře, Memento, Počátek).

Matthew McConaughey ve filmu Insterstellar
Matthew McConaughey ve filmu Insterstellar

V zajímavém rozhovoru pro Variety hovořil o svých filmových rolích, o soukromém životě a na téma očekávaného sci-fi pronesl následující: „Mohu vám říct tohle – Interstellar je rozhodně nejambicióznější věc, co kdy Nolan vytvořil. Během natáčení se vypořádal s mnoha problémy, které bravurně vyřešil. Právem je to jeden z těch lidí, kteří dostanou takový rozpočet, který potřebují a nakonec dokončí natáčení ještě o pár dní dříve.“

Populární herec, který se úspěšně vymanil z ikony sex-symbolu, prokazuje své herecké kvality stále víc a víc. Zazářil také v předloňském snímku Mud, čímž si získal pozornost samotného Christophera Nolana. Tedy režiséra, se kterým chce v současné době točit asi každý herec Hollywoodu.

„Přišel ke mně a povídá: ‚Mud? Ten film přímo miluji!‘ Sedli jsme si spolu v jeho domě a přes dvě a půl hodiny si povídali. O Interstellaru nepadlo jediné slovo a když jsem byl na cestě do svého bytu, tak jsem nevěděl, co si myslet. Christopher zřejmě není ten tvůrce, který pořádá setkání na probírání rolí.“

Sám režisér z britských ostrovů nedávno komentoval McConaugheyho jako někoho, kdo přistupuje ke své postavě s hlubokým lidským porozuměním. Jeho mlčením provázené sci-fi Interstellar bývá často označováno jako „nejočekávanější film roku 2014“ a všichni se těšíme, jak se Nolan v listopadu vypořádá s vysoce nastavenou laťkou kvality svých filmů. V hlavních rolí se kromě Matthewa McConaugheyho objeví například Anne Hathaway, Jessica Chastain, Casey Affleck, Michael Caine, David Oyelowo, Wes Bentley nebo Matt Damon.

2 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také