Ennio Morricone už za pár dní v Praze

Přečtěte si

Autor

Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb
ČSFD: jerry12

Ennio Morricone je bůh. Tedy, pochopitelně ne doslova, ale ve skladatelské branži, a zvlášť té filmové, tak trochu bohem je. Jeden z nejuznávanějších filmových skladatelů všech dob se svou naprosto geniální hudbou a orchestrem teď míří do Prahy, aby nám předvedl něco ze svého umění. A že je za co ho obdivovat!

Ennio Morricone - Spielberg filmové hudby
Ennio Morricone – Spielberg filmové hudby

Talentovaný Říman, kterému je už neuvěřitelných 85 let, má za sebou doslova stovky filmů, kterým propůjčuje atmosféru právě prostřednictvím svých nádherných skladeb. Obvykle je spojován především s westernovými snímky, ale on sám tvrdí, že není skladatelem jednoho žánru a že se nikdy nenudí. Ačkoli už léta plánuje, že s kariérou skladatele sekne, zatím se mu nepodařilo vzdát se své vášně a hudba ho láká dál, stejně jako v mladých letech, a tak to vypadá, že až jednou Morricone odejde na věčnost, a doufejme, že to nebude brzy, stane se tak za piánem nebo s tužkou v ruce a notovým sešitem před sebou.

Jestliže vám toto jméno nic neříká, pravděpodobně nejste velkým filmovým fanouškem, protože Morricone je naprosto proslulou žijící legendou, jejíž hudba se nám nesmazatelně vryla do paměti. Tím nejznámějším a nejúchvatnějším hudebním doprovodem je pravděpodobně hudba k filmu Tenkrát na Západě, která je zážitkem srovnatelným s orgasmem. Kromě slavného westernu ze šedesátých let jsme jeho umění mohli zaznamenat ve filmech jako Hodný, zlý a ošklivý, Tenkrát v Americe, Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů navíc, Neúplatní, Věc, Dáma s kaméliemi, Bugsy, Mé jméno je Nikdo, v posledních letech pak třeba ve filmech Nejvyšší nabídka, Neznámá nebo Člověk bez osudu. A v dalších zhruba 500 (!) filmech.

Once Upon a Time in the West (Tenkrát na Západě)
Once Upon a Time in the West (Tenkrát na Západě)

Má na kontě celkem 13 nominací na Oscary i Zlaté Glóby, přičemž si odnesl pouze dvě sošky z Glóbů za hudbu k filmům Mise a Legenda o „1900“. V roce 2007 však z rukou Clinta Eastwooda převzal čestného Oscara za celoživotní dílo. A také už bylo na čase. Nyní Ennio Morricone se svým orchestrem přijíždí do Prahy, aby zahrál pro české diváky svá největší životní díla a umožnil jim tak prožít jedinečný, možná neopakovatelný zážitek. Pokud tedy ještě nemáte lístky, koukejte si je pořídit, protože už jich mnoho nebude.V případě, že to nestihnete oficiálně (v prodeji jsou dle posledních informací už jen VIP vstupenky), můžete prolézt inzerce či ti odvážnější i dorazit přímo před koncert, kde nás určitě tradičně čeká řada vyhládlých překupníků.

Akce se koná již tuto neděli od 20:00 v pražské O2 Areně. Po koncertě pochopitelně přineseme report z akce, ve kterém se dozvíte, zda se potvrdilo, co se říká, a sice, že Ennio Morricone hudebně nestárne. Míříte-li na tento velkolepý koncert, užijte si ho ve vší parádě!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také