Paramount udělí Interstellar výjimku z jejich digitální politiky

Přečtěte si

Autor

Filmové studio Paramount se rozhodlo, že od Vlka z Wall Street budou všechny jejich filmy vypouštěny do kin pouze v digitálním formátu. Klasickou filmovou projekci však stále nemusíme pohřbívat, protože režisér Christopher Nolan (Memento, Temný rytíř, Počátek) si vymohl výjimku pro svoje připravované sci-fi Interstellar. Vypadá to, že zkoušet přemlouvat Nolana, aby opustil klasický film, bylo nemožné a studio se nakonec podvolilo.

Christopher Nolan
Christopher Nolan

Paramount oznámil změnu svojí distribuční politiky v prosinci minulého roku a stal se první distribuční společností, jež přešla na plně digitální distribuční model. Posledním filmem, který měl jít do kin na klasickém filmovém pásu, se původně měl stát Anchorman 2: The Legend Continues. Ovšem kvůli tvrdohlavému režisérovi se nyní nechali u Paramountu slyšet, že v budoucnosti budou počítat s dalšími výjimkami.

Změna distribuční politiky nastala zřejmě z finančních důvodů. Kdežto jedna „analogová“ kopie filmu stojí společnost asi dva tisíce dolarů, digitální médium vyjde na pouhé jedno sto. Vyvstává ovšem otázka, zda kvůli zvýšným nákladům stojí za to opustit médium, jež stálo za vznikem filmu, a  které jistým filmům propůjčuje nezaměnitelný charakter. Sám Nolan přece jenom strávil velké množství času převáděním Temného rytíře na klasický formát, aby byl film v jeho očích opravdu dokonalým dílem. Čas ještě ukáže, jaká studia se k Paramountu připojí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také