Známe režiséra pro pokračování Světové války Z

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Světová válka Z se většinou divákům líbila a rovněž dokázala slušně vydělat. S rozpočtem 190 milionů dolarů se vysokorozpočtový zombie snímek může pochlubit s 540miliony dolarů nasbíraných celosvětově. O tom, zda vznikne pokračování, je tedy rozhodnuto už dlouho. Kvůli problémům během natáčení samotného snímku, se však na režisérskou stoličku nevrátí Marc Forster. A tak nedávno začala hledání nových potenciálních adeptů. Paramountu se ale nejvíce zalíbil Juan Antonio Bayona, který minulý rok přišel se skvělým katastrofickým snímkem Nic nás nerozdělí podle skutečných událostí. Španělský režisér pak Světovou válku Z II opravdu natočí.

Světová válka Z
Světová válka Z

Scénář k samotnému sequelu však ještě neexistuje. Dokonce stále nepadla ani jedna zmínka o tom, kdo by jej mohl napsat. Počítat ale můžeme s návratem Brada Pitta coby producenta nadcházejícího pokračování. Hvězdný herec by se podle všeho měl vrátit i do hlavní role celého filmu, stejně tak jeho filmová rodina. Možnou zápletku však nejsme schopni odhadnout, zvlášť, když film končil tak, jak končil. Původní závěr filmu, který byl nakonec vystřižený a vlastně otevíral vrátka pro možný sequel, patřil Pittově postavě, která v Rusku bojuje proti hordám zombie, zatímco se o bezpečí jeho rodiny stará vojenský velitel Matthew Fox (Ztraceni) – ten si nakonec ve filmu střihl jen opravdu malou roli. Hlavním úkolem nadcházejícího filmu by tak bylo dostat se z Ruska a najít svou rodinu.

Juan Antonio Bayona
Juan Antonio Bayona

Režisér Juan Antonio Bayona není na poli hororového průmyslu žádným nováčkem. V roce 2007 přivedl na svět lahůdkovou podívanou pro všechny fandy žánru Sirotčinec. Příští rok by také měl na televizní obrazovky zavítat jeho společný projekt se Samem Mendesem (Skyfall) nazvaný Penny Dreadfull, rovněž půjde o thriller s velmi mrazivou podívanou.

O čem si myslíte, že pokračování Světové války Z může pojednávat? Dejte nám vědět v komentářích ;-).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také