Hobit 2 už nastřádal 200 milionů dolarů

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Hobit: Šmakova dračí poušť v režii Petera Jacksona zavítal do kin a jednoduše nedal konkurenci žádnou šanci. V pouhých šesti kinech se nadále představil Špinavý trik Davida O. Russella s hvězdnou posádkou – Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Robert De Niro, Amy Adams a Jeremy Renner. Snímek vydělal úctyhodných 690 tisíc dolarů, avšak do kin v Americe zavítá oficiálně až tento týden. V dalších šestnácti kinech se pak promítala novinka Zachraňte pana Bankse s Tomem Hanksem. Výdělek snímku činí 421 tisíc dolarů.

Takhle to možná bude vypadat u Jacksonů
Takhle to možná bude vypadat u Jacksonů

Druhý Hobit zaznamenal čtvrtý nejlepší prosincový první víkend v celé historii kinematografie. Na domácí půdě v USA vydělal 73 milionů dolarů, celosvětově ale už hlásí 204 milionů dolarů. Lépe si už jen v minulosti vedly snímky Hobit: Neočekávaná cesta (84, 6), Já, legenda (77, 2) a Avatar (77). Dokonce se dvojka Hobití trilogie může pyšnit lepším vstupem do kin, než který zaznamenal třetí díl Pána prstenů: Návrat krále v roce 2003, rovněž v prosinci. Tehdy si za první víkend v kinech vydělal velkofilm Petera Jacksona 72, 6 milionů dolarů.

Na druhém místě víkendových tržeb zakotvila disneyovka Ledové království, které brouzdá kiny už čtvrtý týden. Za ten poslední si připsala pohádka dalších 22 milionů dolarů, celosvětově už vydělala 265 milionů dolarů, přičemž rozpočet dělal 150 milionů dolarů.

Třetí příčka patří poněkud překvapivě vánoční komedii A Madea Christmas Tylera Perryho natočená už v roce 2011. Snímek sice vydělal 16 milionů dolarů za první víkend, recenze se však pohybují velmi blízko označení odpadu. Buďme rádi, že snímek v našich kinech neuvidíme…

Na čtvrtém místě stále bojují druhé Hunger Games. Ty si připsaly o víkendu dalších 13 milionů dolarů, celosvětově už nasbíraly 730 milionů dolarů, z toho 357 na domácí půdě. Rozpočet snímku dělal „pouhých“ 130 milionů dolarů, v kinech Hladové hry kolují již čtvrtým týdnem.

Pětku nejlepších uzavírá další stálice několika posledních týdnů (už šesti) – Thor: Temný svět. Ten si připsal další 2, 7 miliony dolarů, po celém světě už komiksovka z Marvelu vydělala 619 milionů dolarů. Rozpočet? 170.

  • Out of the Furnace (víkend: 2, 3 miliony, celkem: 9, 5 milionů)
  • Pozdravy ze spermabanky (víkend: 1, 8 milionů, celosvětově: 29 milionů)
  • Philomena (víkend: 1, 7 milionů, celosvětově: 28 milionů)
  • Zlodějka knih (víkend: 1, 6 milionů, celkem 15 milionů)
  • Homefront (víkend: 1, 6 milionů, celosvětově 18 milionů)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také