Foxové půjdou ve stopách Marvelu

Tedy alespoň tomu nasvědčuje aktuální novinka z komikso-filmového světa. Foxové společně s oznámením o novém chystaném mutantím dobrodružství s názvem X-Men: Apocalypse (premiéra 17. května 2016) najímají scénáristu a producenta Simona Kinberga, aby se svým rukopisem postaral o novou Fantastickou čtyřku a další díly série X-Men. Půjde prý o propojení toho nejlepšího ze starého komiksového vesmíru filmových Foxů s novými verzemi slavných hrdinů, které se bude chtít pravděpodobně přiblížit tomu z dílny konkurenčního Marvelu.

Simon Kinberg
Simon Kinberg

„Mám spoustu nápadů o tom, jak vybudovat tuto značku podle směru, o kterém všichni v současnosti mluví – podle Marvelu. Myslím si, že jsem schopný dát dohromady mnoho příběhů, které dají vzniknout celé řadě dalších filmů.“ Pronesl Simon Kinberg, který si získal pozornost svým podílem na scénářích k filmům Sherlock Holmes, Jumper, X-Men: Poslední vzdor nebo Tohle je válka!

Kinberg se také podílel na velmi očekávané Budoucí minulosti, která vtrhne do kin v květnu příštího roku a také na restartu Fantastické čtyřky v režii Joshe Cornishe (premiéra nejspíš v červenci 2015). Producenti a tvůrci od Fox byli zřejmě s jeho prací natolik spokojeni, že mu nabídli zbrusu novou tříletou smlouvu.

Tak co myslíte? Potkají se třeba Wolverine s The Thing v jednom filmu? Mají Foxové na to, aby se vyrovnali obrovskému úspěchu filmů pod hlavičkou Marvel Studios? A není to jen reklamní tah a ukájení fanoušků před Budoucí minulostí? Nechme se překvapit.