Česko Slovensko má talent 2013: Vítězem je operní pěvec s vadou řeči Miroslav Sýkora

Kdo si odnese výhru 50 tisíc euro i s automobilem a zároveň získá zájezdy v hodnotě 350 000 českých korun? A nakonec ještě bude mít tu čest vystoupit v britském talentu před samotným Simonem Cowellem? Show Česko Slovensko má talent končí a vítězem letošního ročníku se stává Miroslav Sýkora!

Česko Slovensko má talent 2013
Česko Slovensko má talent 2013

Show Česko Slovensko má talent začala letos na podzim, ale castingy vypulky na jaře tohoto roku v České republice a na Slovensku. V televizi bylo odvysíláno devět castingových kol a dvě semifinále. Do samotného finále se probojovalo 8 soutěžících.

Porota nezůstala po minulém ročníku show Česko Slovensko má talent ve stejném složení, tedy česká zpěvačka Lucie Bílá, nekompromisní Slovák Jaro Slávik a místo Martina Dejdara usedl na třetí židli český showman Leoš Mareš. Mezi moderátory nechyběl Martin Pyco Rausch ani Jakub Prachař.

Jako první vystoupila chlapecká skupina The Boyz, která předvedla velice pěkné taneční vystoupení s velice dobře nacvičenou choreografií. „Tohle je druhé vystoupení, které se mi tu letos nejvíce líbilo,“ řekla jim Lucie Bílá. „Jste nejlepší taneční skupina v tomto ročníku,“ prohlásil Slávik.

Následovalo vystoupení písničkáře Pavla Helana, který víceméně sklidil pozitivní reakci od poroty. Dalším finalistou byl malíř Malej Dejv. „Bylo to velice přeplácané a za tohle číslo by ses do finále nepodíval,“ řekl Leoš Mareš. Dále vystoupila půvabná šansoniérka Eliška Lüftnerová, která předvedla pěvecké číslo v kabaretním stylu, jenže za to sklidila ostrou kritiku od Leoše i Slávika.

Ani proslulý tanečník Miroslav Bruise Žilka nechyběl. Předvedl své sólo taneční vystoupení, kterým téměř všechny nadchnul. Poté zazpívala mladá dvojčata Peter & Tomáš Szábo. Sami si skládají písničky i texty. Plyšáci lítali na pódium za jejich kreativní vystoupení.

Dále excelovala Alena Smolíková se svým pejskem Jerrym, kdy se celé publikum zvedlo i s porotou. „Důstojně bys reprezentovala Česko i Slovensko v Britském talentu před Simonem a zasloužila by sis vítězství,“ prohlásil Leoš Mareš.

Jako poslední vystoupil Miroslav Sýkora s vadou řeči, který sklidil za svou árii nejlepší hodnocení od poroty za tento finálový večer i druhý standing ovation. „Jsi prostě vítěz,“ na férovku řekl Leoš Mareš.

Loňský a letošní ročník vyhrál operní zpěvák, tentokrát však Miroslav Sýkora!

httpv://youtu.be/3QnKNIA-XIE