Andy Serkis natočí Farmu zvířat

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Klasické dílo slavného spisovatele George Orwella se dočká filmového zpracování. Farma zvířat, alegorie na stalinistické praktiky v Sovětském svazu v první polovině 20. století, už sice jednou spatřila světlo filmového světa, ale kdo si dneska na animovaný snímek z roku 1954 vzpomene? A kdo vůbec stojí za vznikem nové Farmy zvířat? No přece Andy Serkis!

Andy Serkis
Andy Serkis

Herec, který přivedl k životu mj. digitálního Gluma v trilogii Pána Prstenů, respektive v Hobitovi, a King Konga v nové verzi Petera Jacksona, se postará jako debutující režisér o novelu George Orwella.  Film byl sice ohlášen už před několika lety, ale až teď přišel Serkis s oznámením, že se začne natáčet v polovině příštího roku.

„To, co se snažíme vytvořit, je opravdu unikátní. Bude to opravdu velmi složité, mnohem těžší, než natáčet skutečná zvířata a ukazovat je, jak akorát hýbou pusou. Celý film vznikne na základě interakce mezi jednotlivými herci, kteří ztvární své role. Fyzické a mimické výrazy zvířat vzniknou přímo z výkonů samotných herců.“ Napověděl Serkis, co máme od jeho snímku očekávat.

Dočkáme se v budoucnu zfilmování i dalších děl spisovatele George Orwella?
Dočkáme se v budoucnu zfilmování i dalších děl spisovatele George Orwella?

Farma zvířat vznikne jako první celovečerní film studia Imaginarium. Serkise „uvidíme“ například příští rok i v pokračování úspěšné nové verze Planety opic (Dawn of the Planet of the Apes). Koho si však tento talentovaný umělec přizve na natáčení příběhu o zvířátkách, která jsou si rovny, ale některá rovnější? Major, Napoleon, Kuliš a Pištík si zaslouží jen to nejlepší zacházení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také