7 kinotipů na měsíc leden (2014)

Přečtěte si

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

Nový rok 2014 s sebou přináší kupu hvězdně obsazených snímků. Můžeme se těšit třeba na Keiru Knightley v akčním snímku s Chrisem Pinem nebo na oscarovou Meryl Streep či „netopýřího“ muže Christiana Balea. Neopomene ani dva české snímky od Ondřeje Sokola či Tomáše Vorla.

Nymfomanka, část II.

Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera.

Datum premiéry: 9. ledna

Vlk z Wall Street

Krimi snímek The Wolf of Wall Street se bude točit kolem mladého makléře (Leonardo DiCaprio), kterému denně prochází rukama miliony dolarů. Nikoho by ale nenapadlo, že si byl schopný ulít i něco do vlastních kapes. Ne všem zasvěceným se to však bude líbit a ne každý se bude chtít podílet na tomto zločinu. Jak to nakonec asi dopadne?

httpv://youtu.be/kNi_Zp3BmaM

Datum premiéry: 16. ledna

12 let v řetězech

Američan Solomon Northup  (Chiwetel Ejiofor) měl milující rodinu, dobrou práci, velký talent i majetek a především dobrou pověst. V jednu nečekanou chvíli o všechno přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho osudem se stala práce na plantáži. Ocitl se ve zlém snu, který trvá dvanáct let, ve kterých potká Solomona snad všechno, co černého otroka potkat mohlo. „Hodný“ otrokář. Krutý otrokář. Dřina na plantážích, lynčování a bičování. Psychický teror. Neúspěšné pokusy o útěk. Víru ve svobodu a pomoc.

httpv://youtu.be/5mkcLWuToU4

Datum premiéry: 23. ledna

Špinavý trik

Špinavý trik vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), která je společně se svou chytrou milenkou Sydney (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se začíná vymykat kontrole. Irvingova nevypočitatelná manželka (Jennifer Lawrence) by se mohla stát poslední kapkou, která způsobí konec mocných intrik a podvodů.

httpv://youtu.be/wH6lTdemlDc

Datum premiéry: 23. ledna

Vejška

Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.) se hlásí na katedru grafiky, kde přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nepřijali a profesor Slanina (Jakub Kohák) je nekompromisní. Na tu samou školu se hlásí i hezká Julie (Eva Josefíková), do které se Kocourek zamiluje. Michal Kolman (Jiří Mádl) studuje sice VŠE, ale místo přednášek a seminářů ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta. Veškeré zkoušky řeší podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce (Jan Kraus). Kocourkova matka (Zuzana Bydžovská) se už dávno vzdala představy synovo studijních let, zatímco paní Kolmanová (Ivana Chýlková) svého syna neustále hýčká. Oba kluky spojuje ilegální malování graffiti. Při jedné noční honičce je ale Kocourek dopaden.

httpv://youtu.be/uyHX1a9rRpw

Datum premiéry: 23. ledna

Blízko od sebe

Celá rodina Westonových se vydává zpátky do rodného domku v Oklahomě na pohřeb věčně opilého a básnicky nadaného otce (Sam Shepard), který spáchal sebevraždu. Velice cynická a konfliktí Violet (Meryl Streep) je jeho žena a velice ráda rozpoutává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis. Všechny to mají poměrně složité, jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna o tom mluvit. Ačkoli všem kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant.

httpv://youtu.be/BVP7EBHEblQ

Datum premiéry: 30. ledna

Jack Ryan: V utajení

Mladý Jack Ryan (Chris Pine) toho má za sebou mnoho – těžké zranění z Afghánstánu, které z něho málem udělalo doživotního mrzáka, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou prozatím před všemi i vlastní ženou (Keira Knightley) dobře tají. Zanedlouho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) ho vyšle do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jacka zkusí zlikvidovat, ale poprvé se jim to nepodaří. Poté se jeho žena vydává za ním za účelem překvapením, ale je náhle unesená. Ryan musí nejen přežít sám, ale i zachránit svojí ženu a celý svět před Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh).

httpv://youtu.be/0ZGvDXvjEaU

Datum premiéry: 30. ledna

Krásno

Černá česká komedie od Ondřeje Sokola. Krásno je jezero nad městem Šumperk. Příběh začíná příjezdem dvou hlavních hrdinů do rodného Šumperka. Následuje zjišťování rodinné historie jednoho z přátel, zápletky kolem dědictví a nevyjasněných úmrtí rozjíždí spirálu cynických, vtipných a zamotaných situací.

httpv://youtu.be/SDRnTvsnZs4

Datum premiéry: 30. ledna

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také