R2-D2 se objeví v nové epizodě Star Wars

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Včerejším dnem přišlo studio Disney s oficiálním potvrzením, které jistojistě potěší všechny fanoušky Hvězdných válek. V nové epizodě, kterou natočí J.J. Abrams, se objeví i starý známý droid R2-D2. Ten se objevil i na první oficiální fotce ze zákulisí natáčení a je mimochodem také první oficiálně potvrzenou postavou sedmé epizody. Uvidíme, zda se dočká i svého nerozlučného kamaráda C-3PO. Fotka byla zveřejněna již minulý čtvrtek prostřednictvím twitterového účtu Bad Robot, ale na oficiální potvrzení se stále čekalo.

Tato fotka se objevila na twitterovém účtu Bad Robot
J.J. Abrams s Kathleen Kennedy, vývojáři a klasickým R2-d2

Studio zároveň najalo dva specialisty na Hvězdné války, Brity Lee Towerseya a Olivera Steeplese, kteří doslova postaví „nového“ R2-D2 pro epizodu VII. Tito zarytí fanoušci také působí v celosvětovém R2-D2 Builders klubu, který vyrábí klasické a plně funkční roboty podle vzoru hrdiny filmového příběhu. Výše zmíněná fotografie byla pořízena v Anglii ve studiích Pinewood. Oliver Steeples sestavil svého prvního R2-D2 v roce 2007 po sedmiletém sbírání a vyrábění součástek. Společně se svým kolegou jsou zaměstnáni na plný úvazek, aby se podíleli na tvorbě tak očekávaného snímku.

Steeples ohledně práce na nových Hvězdných válkách prohlásil: „Všechno to vlastně začalo, když Kathleen Kennedy (filmová producentka, která stála za přesunem filmových práv z Lucasfilmu do Disney) navštívila naše dílny v Německu během minulého léta. Vyfotila se s námi a našimi droidy, které velmi pochválila. Z legrace jsem řekl, že je jeden z našich R2-D2 modelů k dispozici a nakonec to dopadlo tak, že jsem byl kontaktován výkonným producentem Jasonem McGatlinem na doporučení právě Kathleen Kennedy.“

Takže jen tak pro představu to není tak, že by Abrams zašel do skladu použitých Star Wars rekvizit, vzal si starý model R2-D2 a představil ho ve svém filmu. V epizodě VII tedy uvidíme zbrusu nového robota, podle vývojářů i s celou řadou vylepšení, který jako jedna z mála „postav“ prošla všemi díly Hvězdných válek od Skryté hrozby do Návratu Jediho (nebo od Nové naděje do Pomsty Sithů, jak chcete). Zda se do modelu vrátí i malinkatý 79 letý herec Kenny Baker, který v R2-D2 strávil všechny předešlé epizody, není potvrzené. Samotné natáčení začíná zkraje příštího roku a oficiální datum premiéry je stanoven na 18. prosince 2015.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také