Podívejte se, jak bude vypadat filmový Warcraft

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Na začátku příštího roku se začne natáčet jeden velmi očekávaný fantasy film. Řeč je samozřejmě o adaptaci herní legendy Warcraft. O této videohře museli pravděpodobně slyšet i tací, kteří nikdy nepropadli kouzlu světa plného lidí, čarodějů, Orků, skřetů a jiných fiktivních ras. Režisér Duncan Jones (perfektní Moon a přechválený Zdrojový kód) se pokusí převést herní motivy do plnohodnotného celovečerního dobrodružství a možná jste i zaslechli, jací herci by se mohli v tomto blockbusteru objevit. Nikde však ještě nenajdete oficiální vyjádření od Blizzardu nebo Legendary Pictures, tedy společností, které Warcraft natočí.

Poradí si režisér Duncan Jones s náročnou látkou?
Poradí si režisér Duncan Jones s náročnou látkou?

Na nedávno uskutečněném BlizzConu (takový herní Comic-con pořádaný Blizzardem) však mohly světlo světa spatřit i zcela nové concept-arty (prohlédnout si je můžete na konci tohoto článku), podle kterých se zřejmě budou tvůrci řídit při filmování. Hezké obrázky jsou sice jedna věc, ale jak to skutečně bude na plátně, je něco jiného. Osobně si myslím, že toho studio zas tolik neprozradilo a samotné concept-arty na mě působí tak trochu levně a vystřiženě z nudných ukázek na začátku World of Warcraft. Můžeme na nich spatřit například města Ironforge, Stormwind nebo Dalaran. Na předváděčce byl mj. přítomen i režisér snímku Duncan Jones a šéf vizuálních efektů Bill Westenhofer (obrazově nádherný Pí a jeho život). Hovořilo se také zlehka o ději samotného filmu.

Epické a dechberoucí souboje jsou přesně tím, na co se fanoušci budou nejvíce těšit
Epické a dechberoucí souboje jsou přesně tím, na co se fanoušci budou těšit ze všeho nejvíc

Příběh se bude točit kolem střetu hlavních hrdinů Durotana a generála Lothara. Znalci herní předlohy (hlavně prvních dílů série) jistojistě rozeznají zásadní představitele Orků a lidské rasy. Diváci se ocitnou především ve Východním království Azerothu a obě zainteresované strany prý dostanou dostatek prostoru, aby se na stříbrném plátně předvedly v plné parádě. Samotný Jones přirovnal své budoucí dílo například ke slavnému Gladiátorovi Ridleyho Scotta a Westenhofer zároveň podotkl, že postavy Orků nebudou zcela digitální, ale spíše půjde o důmyslně namaskované herce. Máme se prý rovněž těšit na ty největší meče, které vůbec dokáže člověk uzvednout. O kostýmy a rekvizity se postará Mayes Rubeo (Apocalypto, Avatar nebo John Carter).

Filmový Warcraft vstoupí do kin 18. prosince 2015. Jak se na tento ambiciózní projekt těšíte vy?

[nggallery id=3]

11 KOMENTÁŘE

  1. Marianna Avelion Urbanová je to ve hvězdách, nápadů na děj, provedení, … jsou tuny =) aby se ale tvůrci neutopili v takové záplavě postav a příběhů. Očekávání je veliké a úspěch se tady neodpouští =D

  2. Marty Steinbach že by spoilerový film na pokračování Warlords of Draenor? Tam ještě Durotan žije. Momentálně se mi v hlavě rodí milion scénářů, co by se mohlo stát, ale výsledek bude podle mě ještě lepší, než si kdokoliv dokáže představit 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také