Jak se povedlo Nolanovi natočit finále třetího Batmana bez spoilerů?

Při natáčení závěrečné části Temného rytíře to měl režisér Christopher Nolan docela obtížné. Na každém kroku jej doprovázeli novináři a fanoušci, kteří si chtěli ukořistit několik skvělých fotek přímo z placu. S tím se samozřejmě musel Nolan nějak vypořádat, zvlášť, když každý den natáčel záběry před desítkami lidí, kteří si mohli z místa odnést hromadu materiálu a spoilerových záležitostí.

Christian Bale
Christian Bale

Například takové natáčení pohřbu Bruce Wayna vyřešil opravu lišácky. Na místě se totiž pohybovala velká sorta lidí, která si filmaře nechtěla nechat ujít. A protože jde o jednu z finálních scén filmu, vymyslel režisér Nolan geniální řešení. Na náhrobcích figurovala jména rodičů Bruce Wayna a Miranda Tate. Navíc na placu byl sám Christian Bale a vše nasvědčovalo tomu, že se točí naprosto něco jiného, než skromný pohřeb spasitele města. Christopher Nolan pak ve střižně náhrobek Mirandy digitálně přepsal na Bruce Wayne.

Dokonce i samotní herci byli poněkud překvapeni, když se až na místě natáčení dozvěděli, že točí úplně něco jiného, než bylo původním plánem.

httpv://youtu.be/lMjmP2-pwos