Jak se povedlo Nolanovi natočit finále třetího Batmana bez spoilerů?

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Při natáčení závěrečné části Temného rytíře to měl režisér Christopher Nolan docela obtížné. Na každém kroku jej doprovázeli novináři a fanoušci, kteří si chtěli ukořistit několik skvělých fotek přímo z placu. S tím se samozřejmě musel Nolan nějak vypořádat, zvlášť, když každý den natáčel záběry před desítkami lidí, kteří si mohli z místa odnést hromadu materiálu a spoilerových záležitostí.

Christian Bale
Christian Bale

Například takové natáčení pohřbu Bruce Wayna vyřešil opravu lišácky. Na místě se totiž pohybovala velká sorta lidí, která si filmaře nechtěla nechat ujít. A protože jde o jednu z finálních scén filmu, vymyslel režisér Nolan geniální řešení. Na náhrobcích figurovala jména rodičů Bruce Wayna a Miranda Tate. Navíc na placu byl sám Christian Bale a vše nasvědčovalo tomu, že se točí naprosto něco jiného, než skromný pohřeb spasitele města. Christopher Nolan pak ve střižně náhrobek Mirandy digitálně přepsal na Bruce Wayne.

Dokonce i samotní herci byli poněkud překvapeni, když se až na místě natáčení dozvěděli, že točí úplně něco jiného, než bylo původním plánem.

httpv://youtu.be/lMjmP2-pwos

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také