Hororová Očista dostane pokračování

The Purge (2013)

Líbila se vám letošní Očista? Mě také ne. Rádoby hororový thriller s „originální“ zápletkou však dostane pokračování, o kterém se hovořilo už na premiéře prvního snímku. V Universal Pictures a Blumhouse oznámili, že režisér jedničky – James DeMonaco –  napíše i natočí sequel a první klapka by měla dokonce padnout už koncem letošního roku. Není se čemu divit. Ačkoliv Očista nasbírala po celém světě spousty kritických ohlasů, tak její celkový výnos šel až na 83 milionů dolarů. Což je při třímilionovém rozpočtu rozhodně obdivuhodný výkon. Jen škoda, že se na to nedalo moc koukat.

Režisér Očisty James DeMonaco
Režisér Očisty James DeMonaco

Ethan Hawke (Trainig day) s Lenou Headey (Cersei z Her o trůny) ztvárnili bohatý manželský pár v blízké budoucnosti, který společně se svoji rodinou ukryje pronásledovaného bezdomovce a následně čelí násilnickým mladíkům, kteří si pro hosta domu přichází a chtějí jeho krev. V Americe totiž platí jednoročně dvanáctihodinová beztrestnost kriminálních činů a každý se chce trochu vyřádit. Docela i zajímavé myšlence však podkopl nohy hloupý scénář a jediné, co bylo na filmu opravdu strašidelné, byla režie a herecké výkony.

Ethan Hawke a Lena Headey v Očistě (2013)
Ethan Hawke a Lena Headey v Očistě (2013)

Natáčení začne letos ke konci roku ve státě Kalifornia a rozpočet snímku by se měl tentokrát přiblížit k hranici 10 milionů dolarů. Filmaři totiž obdrželi od tamějších úřadů 25% příspěvek na celkové náklady natáčení ve výši 2,25 milionů dolarů. Zda se vrátí i (přeživší) hrdinové jedničky, není zatím známo. Očekávejme premiéru někdy v létě 2014.