Druhý Thor mocně ovládl kina

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Přišel, zvítězil. Takto můžeme definovat Thorův návrat do kin. Thor: Temný svět totiž zcela jednoznačně vévodí víkendovým tržbám a navíc se stává jedním z nejvýdělečnějších filmů, které kdy v listopadu vstoupily do kin. Pojďme se podívat, které filmy o víkendu nejvíce řádily.

Chris Hemsworth
Chris Hemsworth

Druhý Thor se rozhodl, že půjde ve šlépějích Skyfall, která dorazila přesně před rokem. I tak ale musí bůh hromu agentovi 007 sklonit poklonu, na podobný úspěch mu totiž chybělo něco přes dva miliony dolarů. Thorův první víkend ale rozhodně nebyl zklamání, přesto studio Marvel asi čekalo trošku víc. 86 milionů dolarů je totiž neuvěřitelným balíkem, o kterém se prvnímu Thorovi (65, 6 milionů) mohlo jen zdát. Ve zbytku světa si navíc Temný svět přišel na 241 milionů dolarů, což dělá celkem nějakých 327 milionů dolarů. Rozpočet snímku při tom byl 170 milionů dolarů. Zaútočí marveláci na miliardu?

Na druhém místě se umístil Johny Knoxville se svou současnou novinkou Jackass Presents: Bad Grandpa. Thorovi pochopitelně nesahá ani po kolena, přesto se ve svém druhém víkendovém tažení pyšní částkou 11, 3 milionů dolarů. Celosvětově už shromáždil téměř 101 milionů dolarů a to při rozpočtu 15 milionů dolarů je úžasné.

Ptačí úlet zavítal už i do našich kin, spíše ale sbírá rozporuplná hodnocení. Nic to ale nemění na tom, že s 11miliony dolarů a nějakými drobnými zaujal třetí příčku ve víkendovém box-officu. Po čtyřech týdnech v kinech vydělal animák něco kolem 30milionů dolarů a to celosvětově.

Staříci z Last Vegas si prozatím tak tak zaplatili rozpočet filmu a díky vydělaným 11milionům z minulého víkendu tak nastřádali 33, 5 milionů dolarů. Nutno ale dodat, že se v kinech pohybují jen v USA, zbytek světa je teprve na řadě.

Sci-fi Enderova hra zaujímá pátou pozici. O víkendu si snímek vydělal dalších 10 a čtvrt milionu dolarů, přičemž se celosvětově může pyšnit 55miliony dolarů. To by však byla pravda byla jen tehdy, kdyby rozpočet celého filmu nebyl celých 110 milionů dolarů.

6. Gravitace (víkend: 8, 4 miliony dolarů, celkem 472, 3 miliony dolarů)
7. 12 Years a Slave (víkend: 6, 6 milionů dolarů, celkem 17, 3 miliony dolarů)
8. Kapitán Phillips (víkend: 5, 8 milionů dolarů, celkem 146 milionů dolarů)
9. Lásky čas (víkend: 5, 1 milionů dolarů, celkem 44, 8 milionů dolarů)
10. Zataženo, občas trakaře 2 (víkend: 2, 8 miliony dolarů, celkem 191 milionů dolarů)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také