27 zvířat zemřelo během natáčení filmu Hobit: Neočekávaná cesta

Přečtěte si

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

Pokud věříte zažité informaci na konci filmu: „při natáčení nebylo zraněno žádné zvíře“, tak se velice pletete. Britský plátek Independent odhalil, že při natáčení hollywoodských filmů umírají zvířata. Jen při natáčení prvního dílu Hobita zemřelo dvacet sedm zvířat z farmy na Novém Zélandu. A film to není jediný.

Hobit - Martin Freeman
Hobit – Martin Freeman

(AHA = Americká humánní  asociace, která se má zabývat týráním zvířat, ale jak je vidět, zdaleka tomu není tak)

Při natáčení Oscarového snímku Pí a jeho život se málem utopila hlavní zvířecí postava a to samotný tygr, který byl vláčen z vody pomocí lan jako bezduché zvíře. Přesto snímek dostal štítek, že žádné zvíře nebylo zraněno. Poté zaměstnankyně AHA napsala email, ve kterém se píše: „Ten záběr byl opravdu hrozivý, kde tygr přišel o vědomí při plavání ke břehu. Sakra, málem se utopil, ale neříkejte to naprosto nikomu! Rozhodně ne za žádnou cenu vedení“, uvedla Gina Johnsonová.

Sportovní drama seriál Luck byl ukončen stanicí HBO po čtvrtém úmrtí koně. A není divu, kdo by pokračoval po provalení této kauze. Oproti němu v romantické komedii Lemra líná zemřel čipmank na následky zranění a nebo během natáčení prvního snímku Piráti z Karibiku uhynulo stovky vodních živočichů. Jenže poslední dobou mají tyto informace stále a stále větší odezvu, hlavně u lidí.

Musíme si nějakou dobu počkat, jak se k celé situaci postaví AHA a celý filmový průmysl. Jaký je váš názor?

httpv://youtu.be/-I1KYNp67HY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také