Jack Bauer se vrací do akce!

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

I když se dnes již téměř legendární akční seriál 24 hodin dočkal před několika lety své poslední osmé řady, tak tvůrci rozhodně nehodlají ukončit tuto úspěšnou sérii. Oblíbený a nezničitelný hrdina Jack Bauer s tváří Kiefera Sutherlanda se v 24: Live Another Day přesune přes Atlantik do Londýna, kde se v celkem dvanácti zbrusu nových epizodách pokusí oprášit slávu své pravděpodobně nejslavnější role. Spolu s ním se v létě 2014 na televizní stanici FOX vrátí i Mary Lynn Rajskub jako Chloe.

Kiefer Sutherland svůj návrat okomentoval slovy: „Seriál 24 hodin měl vždycky globální přesah. Možnost vyprávět takto intenzivní příběh s krásou evropské historie a architektury v pozadí bude fascinující. Věříme, že jakmile shlédnete epizodu, tak vám bude připadat, že jste opravdu tam.“ Zajímavostí je, že poprvé od televizního filmu 24: Redemption, tedy mezi šestou a sedmou řadou seriálu, kdy se Bauerův příběh odehrával v Africe, zamíří speciální agent do jiné země.

Kiefer Sutherland jako agent Jack Bauer
Kiefer Sutherland jako agent Jack Bauer

Výkonný producent Evan Katz přiblížil fanouškům dějovou linii Live Another Day: „Chtěli jsme, aby se z návratu show stala opravdová událost. Před čtyřmi lety jsme opustili Jacka jako uprchlíka před zákonem a nyní se s ním ve stejné situaci setkáme v Londýně.

Další z producentů, Manny Coto, dodává: „Jack se brzy vrátí a zavede nás do ulic Londýna a dalších oblastí, které budou pro show zcela nové. Již jsme natáčeli v New Yorku, Washingtonu, Los Angeles a Kapském městě, ale nyní jsme v Londýně, v ulicích Evropy. Jack bude pronásledován, ale také bude padouchy lovit sám.“

Kiefer Sutherland díky své roli agenta, který například neváhá useknout končetiny svým kolegům (konec třetí série), bez mrknutí oka zastřelí jednoho z vlastních agentů (polovina šesté série), sesadit z funkce spikleneckého prezidenta (konec páté série) a nikdy nezapomene použít svojí klasickou hlášku „sakra!“ (prakticky každá minuta seriálu), získal celkem sedm nominací na televizní ceny Emmy. Proměnil pouze jedinou. Samotná show 24 hodin byla za dobu svého vysílání (2001 až 2010) nominována na 73 výše zmíněných cen, a v několika různých kategoriích si v populární sošku odnesla. Natáčení 24: Live Another Day začíná v lednu následujícího roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také