50 odstínů šedi: Jamie Dornan si zahraje Christiana Greye

Přečtěte si

12 novinek, které Netflix přidá v týdnu

Čeká nás spíše slabší týden, co se týče novinek na Netflixu, o zajímavé tituly ale nouze nebude. Seriáloví nadšenci...

7 aktualit týdne: Captain America se vrátí a fantasy ve stylu Pottera

S čím se vytasil svět filmu v uplynulém týdnu? Chris Evans se vrátí jako Captain America! Ačkoli ve filmu Avengers: Endgame...

13 nejsledovanějších titulů na Netflixu tohoto týdne

Otravný animák nejsledovanějším filmem týdne na Netflixu. Seriálovou tvorbu ovládl francouzský zloděj gentleman. Tohle jsou nejsledovanější tituly na Netflixu...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Ano, je to tak. Charlie Hunnam, kterého spláchla nenávistná vlna nadšených čtenářek (ale i čtenářů) Padesáti odstínů šedi, si svůj odchod z očekávaného filmového zpracování nerozmyslel. Jeho postava náruživého podnikatele proto musela být přeobsazena a Christian Grey získal novou tvář. Tou je poněkud neznámý hezoun, model značky Calvin Klein, herec a muzikant Jamie Dornan.

Jamie Dornan
Jamie Dornan

Tento letos jednatřicetiletý Brit je v podstatě jednou velkou hereckou neznámou. Má za sebou sice roli šerifa mysteriózního městečka v oblíbeném seriálu Once Upon a Time, dále pak například hrabě Fersena v historickém dramatu Marie Antoinetta, ale jinak se o něm i přes jeho věk můžeme stále bavit jako o hereckém zelenáči. Možná, že se zde jedná o jasný záměr studia obsadit do ikonické role neokoukanou tvář, ale výrazně pochybuji, že se Dornanovi podaří uspokojit ty milióny slečen, dívek a maminek, které v poněkud brakové literatuře našly až téměř smysl života. Nenávistné emaily určitě Jamieho rozhodně neminou. Spousta fanynek totiž stále živí své snové představy o tváři Christiana Greye. Matta Bomera, Alexandera Skarsgårda, Ryana Goslinga nebo Iana Somerhaldera se tedy asi bohužel (pro ně ale spíš naštěstí) nedočkáme.

Co se týče již obsazené Dakoty Johnson jako Anastasie a režisérského postu Sam Taylor-Johnsonové, tak zde se nic nemění. Premiéra filmu podle bestselleru E. L. Jamesové je naplánována na prvního srpna 2014.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také