Jak si vedou očekávané seriálové novinky?

Přečtěte si

Autor

Michal "terz" Píta
Filmový nadšenec, občasný překladatel a titulkář.

Tak a je to tady. Ačkoli jsme spíše filmový web, je třeba občas zkusit něco nového a jistě i mnoho z Vás hltá zahraniční seriálové novinky pár dní po premiéře raději, než abyste čekali na roční a delší zpoždění, než se nějaká z místních TV stanic odhodlá zakoupit práva. Každý rok na přelomu září/října končí mid-season se naplno rozjíždí hlavní seriálová sezóna, která tu s námi bude až do Vánoc. Letos je novinek mnoho, a proto jsem se rozhodl Vám k nim něco sepsat, abyste měli snazší rozhodování, zda-li Vám seriál stojí za sledování či ne.

Agents of S.H.I.E.L.D.
Agents of S.H.I.E.L.D.

Hysterie okolo superhrdinů stále sílí a tak se dalo předpokládat, že kromě animovaných seriálů se dočkáme i seriálu hraného. Marvel seriál se avizoval dlouho předem a spolupracuje na něm i sám Joss Whedon, což ale bohužel na kvalitě zpracování není znát tolik, jak bychom si jistě přáli. Seriál se přísně drží Marvel Cinematic Universe (aby ne, je jeho součástí – na rozdíl od jiných hraných komiksových seriálů) a přinese nám mnohé známé tváře. Agents of S.H.I.E.L.D. se zabývá časovým obdobím po událostech v New Yorku, kdy se na Zemi dostaly mimozemské technologie, které mohou poskytovat zbraně s ničivou silou či představují možnost obrany. Vládní organizace S.H.I.E.L.D. si je tohoto faktu vědoma, a tak dává dohromady tým zvláštních agentů, kteří budou řešit situace spojené s mimozemskou technologií a „lovit“ lidi, kteří mají určité schopnosti. To k hrubému náčrtu, o co vlastně půjde a teď k jádru pudla. Humor, který nám dopřávají Marvelovky, je zde na ploše 40 minut postrádán, postavy jsou až nepříjemně předvídatelné a jednotvárné. Nečekám od seriálu podobného typu Shakespearovu hru, ale když už se jedná o expanzi nesmírně výdělečného universa, čekal bych, že dostaneme víc, než průměrnou televizní detektivku bez humoru. Abych jen nekritizoval, akce je zde obstojná, vizuální efekty jsou na TV produkci velmi kvalitní a zvuková stránka seriálu mu rozhodně přidává plusové body. Jen doufám, že kvalita bude stoupajícího rázu, jinak by se Agents of S.H.I.E.L.D. nemuseli na obrazovkách dlouho udržet.

HODNOCENÍ PILOTU: 5/10

The Blacklist
The Blacklist

Kriminálky už netáhnou tak jako dřív, ale je vcelku levné je točit a tak nám je americké televizní stanice balí do všemožných i nemožných kombinací. Blacklist je příběh začínající agentky FBI, která svůj první den v práci stráví tím, že je vyšetřována a zároveň vyšetřuje. Jeden z populárních FBI 10 MOST WANTED zločinců se totiž po několika desetiletích vrací na americkou půdu a okamžitě míří do centrály této federální agentury, aby se sám udal. Díky své zločinecké kariéře má informace o mnoha zločincích a jejich plánech, o které je více než ochotný se podělit pod jedinou podmínkou, komunikovat bude pouze s výše zmíněnou agentkou. Pilotní epizoda The Blacklist má svěží tempo, postavy mezi sebou fungují dobře a když přehlédnete pár klišé, budete se docela dobře bavit. Jedná se o akční thriller. Bude zajímavé sledovat, jak se tvůrci vypořádají s epizodní výplní jednotlivých epizod a jakým způsobem nám budou dávkovat odhalení ohledně hlavních postav.

HODNOCENÍ PILOTU: 7/10

The Hostages
The Hostages

A nejslabší novinkou se stává… Tedy od začátku. Seriál pojednává o doktorce, která má operovat prezidenta Spojených států. Drsný, nebojácný, krásný, sebejistý, odvážný a hlavně inteligentní agent FBI (letos jsou ti agenti oblíbení, že?)  dává dohromady tým, který unese rodinu této doktorky a skrze jejich životy ji nutí k zabití prezidenta při operaci. Právě jsem Vám prozradil náplň celého pilotu. Motivaci agenta neznáme, ale víme, že si doktorku i její rodinu pořádně naštudoval (aby ne, je důkladný a dokonalý) a například manžela, který je zprvu zásadně proti, dokáže přesvědčit během 10ti sekund, aby manželce domluvil, že zabít prezidenta je prostě nutné. Seriál má skvělé obsazení, ale to je tak vše. Ohranější námět už by mohla být jen Kriminálka „doplň město“. Očekávál bych od tvůrců, kteří se vrhli na takový projekt, že jim půjde o svěží a především jiný přístup než zvolilo 50 různých projektů před nimi, ale bohužel. Dostáváne nemastné, neslané drama s dobrými herci a špatným scénářem. Osobně shlédnu ještě druhý díl, abych se ujistil, že tohle nikam nevede a poté si počkám na informaci o zrušení po sedmé epizodě.

HODNOCENÍ PILOTU: 2/10

Sleepy Hollow
Sleepy Hollow

Představte si, že po boku generála Washingtona bojujete proti rudokabátníkům, umřete a po probuzení vám je přes 250 let. Mysteriózní seriály jsou populární již dlouhou dobu, málokdo s nimi ovšem umí pracovat natolik, aby z toho vykřesal více, než pár řad natož statut kultu. Sleepy Hollow má ovšem velmi silný náběh. Hlavní představitelé jsou naprosto noví a neokoukaní herci, pro které jde o první velký kariérní štěk a kvalitativně na tom jsou velmi dobře. Pracuje se zde převážně s biblí, čarodějnictvím a čtyřmi jezdci apokalypsy. Ano, opět se nám dostává hloupoučkého scénáře, který pojednává o maloměstě s méně než 150-ti tisíci obyvateli, kde se odehrávají veškeré mystické události celého světa, ale po několika desítkách zahraničních seriálů bychom měli být schopní takovéto shody náhod tolerovat (koneckonců raději tuto hloupoučkou premisu než naprosto dementní růžovku ;-)). Až mě samotného překvapilo, kolik nám toho Sleepy Hollow přináší, jsou tu silné prvky humoru (především pilot), detektivky, dramatu a hororu. Pokud by jste si z klasických 40-ti minutových seriálů měli jeden vybrat, rozhodně by to měl být Sleepy Hollow.

HODNOCENÍ PILOTU: 8/10  (dobrá zpráva, druhá epizoda je stejně kvalitní jako pilot)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také