J.J. Abrams spojí síly s Jonathanem Nolanem pro HBO

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Pamatujete na tu šílenou kombinaci westernu a sci-fi Westworld z roku 1973? Taky ne? Nebojte, asi nejste jediní. Tento film o zábavním parku z budoucnosti ve stylu divokého západu, kam si jezdí bohatší Američané užít dovolenou, se však dočká nového zpracování. Přesněji řečeno televizní série z produkce HBO. Tato stanice totiž pověřila celkem zvučná jména, aby převedla výše zmíněné „klasické“ dílo z pera Michaela Crichtona, který Westworld zároveň režíroval, na televizní obrazovky. A nejde jen tak o ledajaká jména. Konkrétně o J.J. Abramse jako producenta a Jonathana Nolana jako hlavního scénáristu a režiséra pilotního dílu.

J.J. Abrams a Jonathan Nolan
J.J. Abrams a Jonathan Nolan

Abramsovo jméno je v poslední době nejvíce skloňováno s novými Hvězdnými válkami, které bude tento oblíbený a úspěšný tvůrce režírovat. Nolan, jakožto mladší bratr slavnějšího z dvojice Nolanů – režiséra Christophera – stojí scénáristicky i za vznikem takových filmových hitů jako například Temný rytíř a Temný rytíř povstal, Dokonalý trik nebo Memento. Nepůjde však o první spolupráci tohoto dua. Abrams společně s Nolanem stojí i za vznikem povedeného seriálu Person of Interest z roku 2011. Na vzniku pilotu se budou podílet i Nolanova žena Lisa Joy a produkční společnost Bad Robot, kterou vlastní sám J.J. Abrams.

Yul Brynner ve filmu Westworld (1973)
Yul Brynner ve filmu Westworld (1973)

V originálním filmu Westworld z roku 1973 ztvárnil hlavní roli odpadlického robota jeden ze Sedmi statečných – Yul Brynner. V roce 1976 se objevilo i pokračování Futureworld s Peterem Fondou a na začátku osmdesátých let vznikla dokonce televizní minisérie CBS s názvem Beyond Westworld. Ta byla však po několika dílech a slabé sledovanosti zrušena. V poměrně nedávné době (2007) se objevily neúspěšné pokusy o novou verzi snímku z roku 1973. Hlavní role byla nabídnuta Arnoldu Schwarzeneggerovi a režie Quentinu Tarantinovi. Pilotní díl pod taktovkou Abramse a Nolana sice ještě zaručeně neznamená, že se samotný seriál rozběhne. Nicméně jména podepsaná pod novou verzí Westworldu působí velmi příznivě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také