J.J. Abrams: Nové Hvězdné války budou dojemné a opravdové

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Snad žádný film v historii kinematografie neměl dva roky před vlastní premiérou takovou snůšku novinek, spekulací a dohadů kolem svého vzniku, právě jako sedmá epizoda Hvězdných válek. Novináři a fanoušci se předhánějí v diskuzích o možném obsazení hlavních hrdinů, podrobnějšímu popisu příběhu, a tak dále a tak dále. Nyní však režisér J.J. Abrams pronesl pár (skoro) zaručených slov, jak by měla jeho verze příběhu z předaleké galaxie vypadat.

„Pamatuji si, jak jsem kdysi četl, že někdo napsal, že by si nový film Hvězdných válek přál opravdový, aby byl autentický. Přesně tak jsem se cítil, když mi bylo jedenáct let a viděl jsem první díl. I když to byla jen pohádka, připadalo mi to opravdové a pro mě je tohle správná věc.“

J.J. Abrams
J.J. Abrams

Abrams vždycky prohlašoval, že je velkým fanouškem Hvězdných válek (což se podle mého hodně odráží v jeho restartu série Star Trek) a je si moc dobře vědom, že příběhy o rytířích Jedi, Sithech nebo Síle, které vyšly z hlavy otce ságy George Lucase, jsou pro spoustu lidí až náboženstvím. Co se týče pokroku v natáčení epizody VII, nebo třeba porovnání nového filmu s jedním z původních dílů hexalogie, však zůstává J.J. Abrams stále tradičně tajemný a nečitelný.

„Řekl bych, že všichni velice tvrdě pracujeme na tom, aby byl film autentický, dojemný a vzrušující, jak je to jen možné. Ať už je vaše oblíbená epizoda Hvězdných válek jakákoliv, tak porovnání s novým snímkem bude zcela subjektivní.“

Některé z fanouškovských plakátů Epizody VII
Některé z fanouškovských plakátů Epizody VII

První díl nových Hvězdných válek bude v kinech v roce 2015. Zatím ještě není stanovený přesný datum premiéry, ale hovoří se o některém z prosincových dnů. Natáčení podle scénáře Michaela Arndta (road-movie Malá Miss Sunshine, poslední díl Toy Story nebo letošní Nevědomí) by mělo odstartovat už v lednu 2014. Jak už bylo dříve uvedeno, tak se do svých klasických rolí vrátí Mark Hamill, Carrie Fisher nebo Harrison Ford.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také