TV tipy na víkend #10: V sobotu sledujte Novu

Přečtěte si

Autor

Dvoutýdenní výpadek této rubriky byl způsoben mým odjezdem na dovolenou, ale už jsem zpět, takže se opět podíváme s čím přijdou naše televizní stanice v následujícím víkendu.

TV TIPY NaFilmu.cz
TV TIPY NaFilmu.cz

Nebude to nabitý víkend, co se týče kvalitních filmů, ale něco se najde. Sobota bude nejzajímavější, pátek a neděle už tolik ne. Však posuďte sami.

Pátek 9. srpna 2013

Maratón máyovek na TV Barrandov pokračuje dalším příběhem Vinnetoua a Old Surehanda s názvem Petrolejový princ (Barrandov 20:15).

Petrolejový princ (1965)
Petrolejový princ (1965)

Druhým a posledním tipem pro páteční večer je americká béčková komedie Bláznivá spolubydlící (Prima love 20:15). Patrick Dempsey a Helen Slater v hlavních rolích neoriginálního leč vtipného a romantického příběhu, kdy jsou jako studenti vysoké školy omylem ubytováni ve stejném pokoji. Jak to tak bývá, ze začátku se nemohou vystát, ale časem k sobě najdou cestu. V tomto filmu z roku 1989 se objeví i mladý Brad Pitt.

httpv://youtu.be/nySsXF-rcEM

Sobota 10. srpna 2013

Pro sobotní večer Vám doporučím tři tituly. Tím prvním je romantická komedie Zamilovaný Shakespeare (Prima love 20:15). Příběh o mladém Williamu Shakespearovi, který hledá inspiraci pro napsání divadelní hry. Najde ji samozřejmě v krásné ženě, která před ním dlouho vystupuje přestrojená za muže. Hvězdně obsazený film (Joseph Fiennes, Gwyneth Paltrow, Ben Affleck, Colin Firth, Judi Dench) vypráví o tom, jak to mohlo být se vznikem nejznámější tragédie, tohoto anglického génia, Romeo a Julie.

httpv://youtu.be/_CxNF4eA6yw

Pro mě osobně je číslem jedna Iron man (Nova 20:20), jehož první díl je natočen výborně a skvěle rozjel celou sérii o komiksových superhrdinech vydavatelství Marvel. Budete v něm svědky toho, jak se z arogantního, bohatého a geniálního majitele zbrojařské firmy stane železný hrdina, který si uvědomí, že svět kolem něj je úplně jiný než si doposud myslel. Není třeba dlouhého představování klíčové postavy Avengers v podání Roberta Downey Jr.

Iron man (2008)
Iron man (2008)

Po tom co jej v Afganistánu unese teroristická skupina a chce, aby jim vyrobil jednu ze zbraní, které jeho společnost dodává, si tajně vyrobí železný oblek, díky kterému se probojuje z tábora a uprchne. Po návratu se zaměří na vylepšení tohoto obleku, aby mohl lidem opravdu pomáhat. Samozřejmě se vždy najde někdo, kdo čeká na vhodný okamžik, aby mu mohl podrazit nohy a jeho vynález zneužít ve vlastní prospěch. Dále se můžete těšit na Jeffa Bridgese a opět Gwyneth Paltrow.

httpv://youtu.be/8hYlB38asDY

Hned po železňákovi naskočí na obrazovku svalovec Dwayne Johnson a komediant Seann William Scott v akční komedii Vítejte v džungli (Nova 22:35). Johnson jako chlápek jménem Beck se živí tím, že Vám přinese to, pro co si jej pošlete. Bez rozdílu jestli jde o peníze, které jste někomu půjčili nebo prsten, jenž Vám někdo ukradl. Rozhodne se vzít poslední kšeft a své řemeslo pověsit na hřebík. Vyráží do amazonské džungle pro mladíka Travise, aby jej přivedl zpět k jeho otci. Tomu se nelíbí Travisova dobrodružství v Brazílii. Travis je upovídaný potížista a jen tak po dobrém s Beckem nikam nepůjde. Beck si musí poradit nejen s ním, ale i s tím, co vše na něj jihoamerická džungle chystá a rázem zjišťuje, že jeho poslední kšeft nebude procházka růžovou zahradou. Pokud se chcete po americku zasmát, tohle je příležitost!

httpv://youtu.be/cCSQ4j0vVGo

Neděle 11. srpna 2013

Už nedělní odpoledne nabízí film, který stojí za zkouknutí, a to hlavně pokud jste fanouškem spojených státu, stíhaček a Toma Cruise. Top Gun (Nova 15:35) je film pro americké patrioty a ve své době byl jeho hlavní úkol propagovat americkou armádu. Nejde mu ale upřít kvalitu a Cruisův skvělý výkon v roli mladého pilota Mavericka. Tato americká klasika o elitní škole armádních pilotů, kterou zná snad každý, byla parodována ve filmu Žhavé výstřely s Charliem Sheenem. Ty známe asi také všichni. Pokud ne, rychle to dožeňte.

httpv://youtu.be/qAfbp3YX9F0

Liga výjimečných (Prima COOL 20:00), kde hraje v hlavní roli Sean Connery a natáčela se i v Praze, není špatný film, ale pokud jde o mě, raději si pustím Smrt jí sluší (Prima love 20:15) s Brucem Willisem, Meryl Streep a Goldie Hawn. Černá komedie o lásce až za hrob. Přesněji o lektvaru mládí, který Vám nedovolí zemřít ani když z Vás někdo udělá cedník brokovnicí. Milostný trojúhelník, kde se dvě krásné ženy přetahují o jednoho ňoumu, nemůže dopadnou dobře. To však nebrání tomu, aby jste se dobře pobavili.

Smrt jí sluší (1992)
Smrt jí sluší (1992)

Pokud Vás nic z tipů nezaujalo, zkuste sáhnout do Vaší domácí videotéky, ono se tam určitě něco najde. Hezký, snad už chladný, víkend.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také