Avatar se rozrůstá o další tři pokračování

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

James Cameron se rozhodl prodloužit pobyt na Pandoře. Z původní trilogie, kterou fanouškům sliboval, nakonec „sejde“, jelikož v posledním oficiálním prohlášení padla slova o přípravě dalších třech Avatarů. Sequely nejvýdělečnějšího filmu všech dob a to samé platí o ziscích z DVD a Blu-Ray, proto posilují o další zvučná hollywoodská jména, která se představí po boku Jamese Camerona.

Avatar
Avatar

Aby tíha zodpovědnosti nestála jen na kanadském tvůrci, rozhodl se Cameron do party pozvat další scénáristy. Tím prvním je Josh Friedman stojící za tituly jako Válka světů nebo seriálovým počinem Terminátor: Příběh Sáry Connorové. Na palubě se hlásí i duo Rick Jaffa, Amanda Silver, jejich jména naopak hledejte u Zrození planety opic. Posledním článkem, který se podílí na scénářích celé nadcházející trilogie, je Shane Salerno, autor scénáře k filmu Savages Olivera Stonea.

James Cameron
James Cameron

Cameron odůvodnil příchozí čtveřici jednoduše tím, že přivést na svět novou trilogii nebude žádná brnkačka, zvlášť, když fandové prvního dílu očekávají stejný zážitek a kvalitu, jako v roce 2009. Sám si také prý v minulosti moc neuvědomoval, jak obrovský svět Avatar nabízí a tak noví scénáristé jsou tím pravým, co mu pomůže rozšířit ono universum, přivést nové postavy a v neposlední řadě dokončit kvalitní scénáře.

První klapka padne někdy příští rok a jak uvádí James Cameron, natáčet se budou všechny tři díly naráz. Avatara 2 bychom měli vidět v roce 2016, ostatní dva vždy rok následující.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také