TV tipy na víkend #7: Dobrých filmů bude jako šafránu

Přečtěte si

Autor

Na každý víkend včetně pátku vybíráme z programů českých volně dostupných stanic tituly, které stojí za zhlédnutí. Ten následující toho však nabízí poměrně málo.

TV TIPY NaFilmu.cz
TV TIPY NaFilmu.cz

Toto je již sedmý díl TV tipů a myslím, že tak slabé to v uplynulých víkendech asi ještě nebylo, ale to může být jen můj subjektivní pocit. Ačkoliv bude víkend prodloužený a já zvažoval zahrnout do tipů i čtvrtek, při pohledu do rozpisu pořadů jsem od toho rychle upustil, protože naše stanice na to nijak zásadně nereagují. Podívejme se tedy co bude stát 5.-7. července za čas strávený u bedny.

Hříšný tanec (1987)
Hříšný tanec (1987)

V pátek, kdy si připomínáme příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje,  je státní svátek v programu rozpoznatelný. I proto jen heslovitě vybírám pár filmů, které patří k těm nadprůměrným:

Zaříkávač koní (Prima family 14:05)
Hříšný tanec (Nova 15:05)
Robin Hood, král zbojníků (Nova 16:55)

Firma (1993)
Firma (1993)

Páteční večer mimo další zfilmované Mayovo dílo Old Shatterhand (Barrandov 20:15) nabízí už jen dramatický thriller Firma (Fanda 20:20). Film podle bestselleru Johna Grishama s Tomem Cruisem v hlavní roli natočil v roce 1993 režisér Sydney Pollack (Vzpomínky na Afriku, Takoví jsme byli). Mladý právník z elitní vysoké školy se dostává do advokátní firmy a od lukrativního místa si slibuje úspěšnou kariéru. Ale jen do doby, kdy zjistí, že celá firma úzce spolupracuje s mafií a opustit ji lze jen v černém pytli. Film byl nominován na dva Oscary.

httpv://youtu.be/Auxb3l4Y8j0

Sobota nabízí tři snímky jež si zaslouží naší pozornost. První je dílo Jamese Camerona o nepotopitelném parníku Titanic (Prima love 20:15). Asi není třeba rozebírat o čem film je. Snad jen pro připomenutí, v hlavních rolích se zde objeví Leonardo DiCaprio a Kate Winslet jako dva mladí milenci, jimž největší loď své doby lásku dala a stejně rychle vzala.

Titanic (1997)

Kdo minulý týden sledoval Jurský park, může se těšit na pokračování nazvané Ztracený svět: Jurský park (Nova 20:20). Druhý díl  příběhu o znovu oživených praještěrech si mezi fanoušky nezískal zdaleka tolik věhlasu jako první, ale rozhodně nejde o podřadný snímek. Film volně navazuje na svého předchůdce. Mimo ostrov, kde byl samotný Jurský park jako atrakce pro turisty, existoval ještě jeden, na kterém dinosauři vyrůstali a žili ve volné přírodě, pak byli odchyceni a převezeni do parku. Na ten se zapomnělo a tak si žil vlastním životem až do doby, kdy se u jeho břehu zastavila výletní loď. Synovec Johna Hammonda, muže, který financoval celý projekt Jurského parku na toto zjištění reaguje nápadem zvířata odchytit a převést je do nového zábavního parku v San Diegu. Strýc mu v tom však chce zabránit a tak povolává své lidi na pomoc, aby pomohl ještěrům žít nerušeně dál bez zásahu lidí. Prostě pokud chcete vidět jak to vypadá, když se Vám po dvorku potuluje T-Rex, určitě se dívejte.

httpv://youtu.be/fx0WmbSKYoQ

O něco později uvede veřejnoprávní stanice mistrovské dílo českého režiséra Miloše Formana Amadeus (ČT1 21:15). Ústřední postavou je samozřejmě mladý Wolfgang Amadeus Mozart. Tomu jeho talent a úspěch závidí dvorní skladatel Antonio Salieri a tak spřádá intriky jak se jej zbavit jednou pro vždy. Film jenž není třeba dlouze představovat natočil Miloš Forman podle úspěšné divadelní předlohy Petera Shaffera a pyšní se osmi Oscary včetně toho pro nejlepší film.

httpv://youtu.be/yIzhAKtEzY0

Snímek podle románu Miroslava Švandrlíka Černí baroni (Nova 20:20) je dalším pokračováním série českých filmů v rámci nedělních večerů na Nově. Vzhledem k tomu, že většina českých diváků tento film už několikrát viděla a může chtít doporučení na něco jiného, mám pro Vás hned dva tipy.

Statečné srdce (1995)
Statečné srdce (1995)

Po týdnu se Mel Gibson vrací na naše obrazovky, tentokrát jako režisér a představitel hlavní role skotského patriota Williama Wallace, což je skutečná historická postava. Ten chtěl vždy žít spokojeně v míru, ale anglická tyranská vláda mu vzala vše co v životě miloval. Poháněn touhou po pomstě už nemá co ztratit a dostává se do čela celonárodního povstání proti anglickému trůnu krutého tyrana krále Eduarda I. Historické drama Statečné srdce (Prima COOL 20:00) bylo natočeno v roce 1995 podle scénáře Randalla Wallace, který je jeden z potomků slavného skotského hrdiny.

httpv://youtu.be/vbnGDeq40hI

Zemřít mladý (Prima love 20:15) je film podle knižní předlohy Martina Leimbacha, u kterého si můžete pobrečet. Julia Roberts jako veselé atraktivní Hilary přijde o zaměstnání i přítele a objeví inzerát na práci pečovatelky. Zjistí, že jde o Victora (Campbell Scott), mladého muže, který právě prochází chemoterapií. Hilary práci přijímá a zjišťuje o jak obtížný úkol jde. Když už je toho na ni moc, chce odejít, ale na Victorovo přání zůstává. Zamilují se do sebe a jeho stav se zlepšuje, ovšem ne na dlouho, protože zákeřná nemoc se vrací.

httpv://youtu.be/oz1N-GlT2sc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také