Trailer #1: Saving Mr. Banks (2013)

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Snad každý viděl úchvatný dětský muzikál Mary Poppins, ve Velké Británii je postavička dokonalé chůvy dokonce opravdu velkým kultem, viz otevírací ceremoniál loňské olympiády. Film se na plátna dostal v roce 1964 a Julie Andrews si odnesla Oscara za nejlepší herečku.

Tom Hanks a Emma Thompson
Tom Hanks a Emma Thompson

Film Saving Mr. Banks vypráví příběh o tom, jak se Mary Poppins vůbec dostala na plátno. Walt Disney dal svým dcerám slib, že udělá film podle jejich oblíbené knížky a než ho splnil, uběhlo 20 let. Celý problém spočíval v tom, že autorka knihy P. L. Travers odmítala propustit svou milovanou postavičku Hollywoodu, protože se bála, co by se s jejím nápadem stalo. Změnit názor jí donutily až peníze, když se její kniha přestala prodávat. Teprve potom se vydala do LA, aby si poslechla plán Disneyho, jak zadaptovat knihu pro plátno. V těch dvou týdnech se Disney nevěnoval ničemu jinému, než aby vyzbrojen storyboardama a novými písničkami od bratrů Shermanových přesvědčil skeptickou spisovatelku, aby mu dala práva k zfilmování námětu. Čím nakonec Walt Disney neoblomnou autorku přesvědčil se dozvíme ke konci tohoto roku. Kromě příběhu o vzniku jednoho z nejhezčích dětských filmů se můžeme těšit na herecký souboj Toma Hankse a Emmy Thompson v hlavních rolích. Sekundovat jim budou například Colin Farrell, Paul Giamatti nebo Jason Schwartzman a další.

httpv://youtu.be/ujxpk2IdDmM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také