Trailer #1: Romeo and Juliet (2013)

Ať už byl Shakespeare kdoví kdo, zdá se, že jako inspirace je nevyčerpatelný. Adaptací her tohoto autora z období renesance už bylo nespočet a nyní tu máme další a hned té nejznámější hry – Romea a Julie. Drama Romeo a Julie vzniklo pravděpodobně v roce 1595 a vypráví jeden z nejznámějších milostných příběhů, které kdy byly stvořeny. Což pak může být docela překážkou, když se snažíte natočit nový film na motiv, který se na plátnech kin objevil už milionkrát. V roce 1996 si to po svém vyřešil Baz Luhrmann, jehož Romeo + Juliet je doposud asi nejbláznivější adaptací tohoto dramatu (ok, nepočítáme-li animákový počin Gnomeo & Julie produkovaný Eltonem Johnem).

Hailee Steinfield a Douglas Booth
Hailee Steinfield a Douglas Booth

Italský režisér Carlo Carlei ale zvolil tradiční přístup ke hře, což ocení minimálně studenti líní číst. Hru pro film zadaptoval Julian Fellowes, který se v poslední době zviditelnil svou výbornou prací na úspěšném seriálu Panství Downton. Fellowes film také produkuje a zajímavý může být fakt, že dalším producentem snímku je Nadja Swarovski (takže pokud se Vám ve filmu zalíbí nějaký šperk, víte u jaké firmy hledat). Než se dostanu k obsazení, ještě bych chtěla zmínit, že hudbu k filmu složil Abel Korzeniowski. Tento polský skladatel není moc známý, ale jeho skladby k filmům Single Man nebo W.E. určitě stojí za poslech.

A konečně k obsazení: Julii si zahrála šestnáctiletá Hailee Steinfield, kterou známe z Opravdové kuráže (její role v tomto filmu jí dokonce vynesla nominaci na Oscara), a do role Romea byl obsazen o čtyři roky starší Douglas Booth známý například z Pilířů země nebo BBC adaptace Nadějných vyhlídek. V dalších rolích uvidíme Eda Westwicka, Paula Giamattiho nebo Stellana Skarsgårda. Do kin by se film měl dostat v říjnu.

httpv://youtu.be/jTGWNHa1wIQ