Box Office #24: Wolverine rozsekal konkurenci

Přečtěte si

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o...

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu...

Autor

Tento týden vtrhnul do kin jako jediná vysokorozpočtová legrace snímek Wolverine a hned si uzurpoval očekávané první místo žebříčku. Druhá masověji nasazená novinka The To-Do List skončila na patnáctém místě, kde se při jeden a půl milionovém rozpočtu rovnou i zaplatila. Zajímavé bude sledovat osud nového počinu Woodyho Allena Blue Jasmine, který si ze šesti kin odnesl za první víkend 600 tisíc dolarů.

Wolverine (2013)
Wolverine (2013)

1) Wolverine (The Wolverine) – Smrtelný Wolverine si o prvním víkendu přišel na 53 milionů dolarů, což je ze všech X-Meních bijáků nejméně, dokonce za sebou nechal i mainstreamově vlažně přijatou First Class. S mutanty to začíná jít dost z kopce a zásluhu na tom může mít obrovský rozpuk ostatních komiksových filmů, které míří, ať už se svými barvičkami (cokoliv od Marvelu) nebo svojí temnou realističností (Batman, Muž z oceli), na mnohem větší skupinu diváků než Wolverine, který z trailerů moc zajímavě nevypadal a tak se diváci raději poohlédly po něčem originálnějším. (Recenze) – (7 věcí, co dělat před premiérou)

V zajetí démonů (2013)
V zajetí démonů (2013)

2) V zajetí démonů (The Conjuring) – Levná hororovka od Jamese Wana slaví úspěchy jak u diváků, tak i u účetních filmových studií. Snímek za 20 milionů si o víkendu připsal dalších 22 milionů a celosvětově už útočí na 100 milionovou metu. Wan si už zasloužil důvěru všech hollywoodských pohlavárů a tak můžeme být jenom rádi, že právě on natočí sedmé Rychle a zběsile.

Já, padouch 2 (2013)
Já, padouch 2 (2013)

3) Já, padouch 2 (Despicable Me 2) – Titul nejúspěšnější animák tohoto roku mu už jen těžko někdo sebere. Druhý padouch má na kontě z celého světa už 660 milionů a ve své krasojízdě hodlá ještě pár týdnů pokračovat. Tenhle týden si stačil do kapes nacpat dalších 16 milionů a nebýt konkurence v podobě Turba, mohlo být peněz ještě setsakra víc. (Recenze)

Turbo (2013)
Turbo (2013)

4) Turbo – Šnek závodník během premiérového víkendu docela zklamal a tak si to musí vynahradit animákovskou vytrvalostí. Za druhý víkend si připsal necelých 14 milionů, které mu přijdou opravdu vhod, protože se vzhledem k inflaci jedná po otevíracím víkendu o jeden z nejméně výdělečných animáků od Dreamworks (za ním jsou už jenom Wallace a Gromit a polozapomenuté animáky typu Sindibáda).

Machři 2 (2013)
Machři 2 (2013)

5) Machři 2 (Grown Ups 2) – Adam Sandler se za tuhle průměrnou komedii určitě stydět nemusí, aspoň co se finanční stránky týče. Dalších 11 milionů je doma a film čeká ještě premiéra ve velkém množství zemí. Teď má na kontě už 116 milionů, takže můžete vzít jed na to, že se dočkáme Machrů i potřetí.

Další z TOP 10:
6) Red 2 – 9,4 mil.
7) Pacific Rim – Útok na Zemi (Pacific Rim) – 7,5 mil.
8) Drsňačky (The Heat) – 6,9 mil.
9) URNA – Útvar rozhodně neživých agentů (R.I.P.D.) – 5,9 mil.
10) Fruitvale Station – 4,7 mil.

Příští týden se už přesuneme do měsíce srpna a do kin vrhnou dvě vysokorozpočtovky. Akční komedie s geniálním českým názvem 2 zbraně působí jako sázka na jistotu a jasný cíl většiny kinochtivých Američanů. Ukousnout kousek z dolarového koláče se pokusí i pokračování Šmoulů, které zas sází na profláklost značky a měkkosrdcaté rodiče. Do hrstky amerických kin se konečně dovleče i hrstka menších filmů v čele s parádním sci-fi Europa Report a ulítlou komedií Zevláci vs. zombíci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také