„Borat“ se Mercurym nestane

Přečtěte si

Autor

Pokud jde o životopisné snímky, tak patří mezi poměrně rozšířený žánr a spousta herců má na svém kontě minimálně jednu roli, ve které ztvárnili reálnou postavu. O několika z nich jste si mohli přečíst v našem speciálu. Další skutečnou postavou, jejíž život měl být převeden na filmové plátno nebyl nikdo menší, než jeden z nejvýraznějších, nejlepších a nejcharismatičtějších zpěváků všech dob – Freddie Mercury, člen legendární skupiny Queen. Jak to ale vypadá s filmem nyní? Než se dostanu k jádru věci, můžu prozatím říct, že nemám dobré zprávy.

Freddie Mercury
Freddie Mercury

Freddieho měl ztvárnit „Borat“ Sacha Baron Cohen a dost možná mohlo jít o jeho životní roli. Však se na ní pečlivě a dlouho připravoval – studoval Mercuryho život, jeho zpěv, pohyby, přízvuk, viděl stovky a stovky záznamů. Stejně tak se podílel na scénáři, který napsal Peter Morgan (Královna, Duel Frost/Nixon). A právě scénář se ukázal jako kámen úrazu. Nikoho možná nepřekvapí, že Cohen nechtěl, aby film byl “ jen obyčejným“ životopisem. Chtěl, aby otevřeně zobrazil i temnou stránku Freddieho života. Ovšem zde došlo ke známým tvůrčím neshodám s kytaristou Brianem Mayem a bubeníkem Rogerem Taylorem, kteří měli podle smlouvy právo scénář buď schválit nebo zamítnout. A předložený scénář se jim nelíbil, jelikož trvali na filmu „vhodném pro celou rodinu“ . Ač se Cohen velmi snažil, nakonec boj vzdal a od projektu odstoupil.

Sacha Baron Cohen
Sacha Baron Cohen

Takže jak se zdá, je projekt uložen k ledu. Je otázkou, jestli bude obsazen někdo jiný anebo jestli snímek vůbec někdy vznikne. Za sebe říkám, že je to veliká, převeliká škoda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také