TV tipy na víkend #6: Pes, dinosauři a Mel Gibson

Přečtěte si

Autor

Blížící se víkend v sobě neskrývá žádnou výjimečnou filmovou událost, ale program našich televizních stanic nabízí zajímavé snímky. V pátek, sobotu i v neděli v něm najdeme něco co byste si určitě neměli nechat ujít.

TV TIPY NaFilmu.cz
TV TIPY NaFilmu.cz

Všechny dny víkendu, počínaje pátečním večerem, v sobě skrývají většinou dva filmy, které vyčnívají nad zbytkem programu. Sluníčko se nám schovalo a jak to tak vypadá, deštivému počasí se nevyhneme. Ideální příležitost zalézt si na gauči pod deku k nějakému povedenému filmovému počinu.

Hačikó: Příběh psa (2009)
Hačikó: Příběh psa (2009)

Pátek nenabízí moc lákavých variant, ale film Hačikó: Příběh psa (Nova Cinema 20:00) slibuje krásný filmový zážitek a rozhodně Vám jej doporučuji. Tento rodinný film, s Richardem Gerem v hlavní roli, byl natočen podle skutečných událostí, které se původně udály v Japonsku, kdežto děj filmu se odehrává v USA. Gere jako univerzitní profesor Parker Wilson, jezdí každý den do práce vlakem. Do života mu vstoupí štěně, to si nakonec nechá a vznikne mezi nimi neuvěřitelně silné pouto. Hačikó jej každé ráno doprovází na nádraží a odpoledne se vrací, aby jej přivítal. Profesor však jednoho dne umírá a už se nevrací. Jeho věrný pes jej však den co den dalších devět let čeká před nádražím. Pokud zvolíte tento snímek, zažijete opravdu něco neobyčejného a dojemného.

httpv://youtu.be/Y6U7mAnPtw4

A kdo by chtěl pokračovat již čtvrtý víkend ve sledování Mayovek, může si pustit Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti (Barrandov 20:15).

Jurský park (1993)
Jurský park (1993)

V sobotním programu vyčnívá nad všemi Tyranosaurus Rex. V roce 1993 dokázal Steven Spielberg oživit miliony let staré ještěry, kteří obývali naši planetu před námi. Život jim vdechl tak úžasně, že se film stal ve své době fenomenálním trhákem a i dnes po dvaceti letech jím stále je. Žádný zub času na něm ani nepoznáte. Pokud se najde někdo kdo Jurský park (Nova 20:20) neviděl nebo jej vůbec nezná, přiblížíme si příběh. Vědcům se podařilo získat D.N.A. vyhynulých praještěrů, z které jsou schopni oživit celý tento druh. Milionář John Hammond, jako otec celého projektu, vybuduje na vzdáleném neobydleném ostrově jako atrakci park, kde chce nabídnou návštěvníkům možnost vidět skutečné a živé dinosaury. Když se však jeden zaměstnanec parku rozhodne ukrást dinosauří embrya a kvůli svého úniku vypíná celý bezpečnostní systém, dostávají se všechna zvířata na svobodu. Park je těsně před otevřením a tak jsou v ohrožení jen zaměstnanci a hlavně hosté Johna Hammonda včetně jeho vnoučat. Jediný způsob jak se zachránit před pravěkými predátory je útěk z ostrova.

httpv://youtu.be/lc0UehYemQA

Hned potom, co skončí Fantastická 4 a Silver Surfer (Prima COOL 20:00), jež volně navazuje na první díl z minulé soboty a řadí se do téměř prázdné kategorie Marveláckých neúspěchů, začne na stejné stanici sci-fi thriller 12 opic (Prima COOL 22:05).

12 opic (1995)
12 opic (1995)

Bruce Willis, jako James Cole, je jako jeden z mnoha nedobrovolníků z roku 2025 opakovaně vysílán strojem času do minulosti, aby zjistil odkud se rozšířila nákaza virem, který v letech 1996 a 1997 zabil na planetě 5 miliard lidí. Přeživší procento civilizace se ukrývá v temném podzemí, ale právě pomocí vězňů vysílaných do minulosti chce získat informace k tomu, aby se dalo změnou minulosti zabránit globální katastrofě, která téměř vymazala budoucnost. Pro někoho může být film hůře pochopitelný a pro někoho i hůře stravitelný, ale jinak jde o výborný, možná vůbec nejlepší, snímek režiséra Terryho Gilliama. Willisův výkon je stejně jako výkon Brada Pitta strhující a jsou to právě oni dva, kteří dávají filmu tu správnou atmosféru.

httpv://youtu.be/15s4Y9ffW_o

Nedělní programová nabídka obsahuje ve večerním programu hned tři filmy, které stojí za to. Copak je to za vojáka (Nova 20:20) je česká klasika, každý ji má rád a zaručuje divácké uspokojení.

Výkupné (1996)
Výkupné (1996)

Silnou, opravdu velmi silnou konkurencí je akční krimi drama Výkupné (Nova Cinema 20:00). Rodičům Melu Gibsonovi, jako majiteli velké letecké společnosti Tomu Mullenovi, a Rene Russo unesou jediného syna. Požadované výkupné je 2 miliony do 48 hodin, které rodiče rádi a rychle zaplatí, ale při předání peněz je jeden z únosců zastřelen a šance na dobrý konec se snižují. Mullen se po dalších pokusech rozhodne jednat proti všem doporučením přivolané FBI a navzdory své ženě. Peníze na výkupné nabídne tomu, kdo mu dá jakoukoliv informaci vedoucí k dopadení únosců. Tady drama teprve začne.

httpv://youtu.be/mebIhXK8srA

Poslední doporučení se týká povedeného sci-fi Zacka Snydera jehož Muž z oceli právě poletuje v kinech na celém světě. Jde o film Strážci – Watchmen (Nova 21:55). Jde o skupinku hrdinů, kteří stráží nás, lidi, vytvořenou pro komiksový svět DC comics. Nikdo nečekal, že bude mít tento film takový úspěch, jaký měl. Ani samo studio, které Snyderovi snížilo o třetinu požadovaný rozpočet. Nakonec se z toho vyklubal nadprůměrně úspěšný film a to hlavně mezi komiksovými nadšenci.

httpv://youtu.be/gRMjr1UKa5k

Budeme rádi, když nám dáte vědět zda Vám naše tipy pomohly. Přeji příjemně strávený víkend za celou redakci NaFilmu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také