TV tipy na víkend #5: Televizi zapněte až v neděli

Konečně přišlo léto a jelikož je venku až vražedné horko, vyvstává otázka, zda raději nezůstat doma u bedny. Při pohledu na programovou nabídku českých stanic bych však doporučil vyrazit do kina nebo na pivo.

TV TIPY NaFilmu.cz
TV TIPY NaFilmu.cz

21. až 23. června se ve srovnání s víkendy předchozími nebude v televizi odehrávat nic co by stálo za jasné doporučení. Při výběru do dnešních tipů mě zachvátila zoufalost, protože „béčkové“ pecky není úplně to, co bych Vám chtěl doporučit. Ale snad se něco najde.

Piere Brice jako Vinnetou
Piere Brice jako Vinnetou

Tentokrát začneme pátkem. Pro ty, kteří sledovali o předchozích víkendech francouzské komedie o Fantomasovi tady máme závěreční třetí díl Fantomas kontra Scotland Yard (Nova 20:20), kdo sleduje westernové příběhy o Vinnetouovi, může se podívat na další film podle knihy Karla Maye s názvem Vinnetou – Rudý gentleman (Barrandov 20:05). První program naší veřejnoprávní televize uvede oblíbenou českou hudební komedii Trhák (ČT1 20:00), scénaristů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka, obsazenou těmi největšími československými herci a zpěváky z roku 1980. Tolik ke snímkům, které nemůžou zklamat a zároveň jsou poměrně okoukané.

httpv://youtu.be/si12yPyTnSs

Výbornou alternativou je film Přežít (Fanda 20:20), jež vypráví pravdivý příběh Uruguayského národního ragbyového týmu, který v roce 1972 havaroval se svým letadlem v Andách. Záchranné akce byly však odvolány a přeživší jsou odkázáni jen sami na sebe. Dva z nich se vydávají přes hory, aby přivedli pomoc. Během čekání na jejich téměř nemožný úspěch, umírají další lidé, ať už zimou nebo na následky zranění. Když dojde i jídlo, stane se jediným způsobem přežijí kanibalismus. Dech beroucí snímek popisující neuvěřitelný boj o přežití vyvolal hodně dohadů a ukázal kam až může člověk zajít tváří v tvář smrti.

Fantastická čtyřka (2005)
Fantastická čtyřka (2005)

Sobota je doslova zabitá. Za zhlédnutí stojí Fantastická čtyřka (Prima COOL 20:00). Nešlo o kasovní trhák a spíše se mluví o nepovedeném převedení tohoto komiksu od Marvelu na filmová plátna. Ale faktem je, že se u něj bude dobře bavit celá rodina. Členové týmu jsou náhodou vystaveni nebezpečnému kosmickému záření, což způsobí změny v jejich DNA a získají nadlidské schopnosti. Chvíli trvá než si na ně zvyknou a každý se s tím vyrovnává jinak. Skutečný tým z nich udělá až Victor von Doom, který byl záření vystaven také, ale nemá v úmyslu použít svou novou sílu pro dobrou lidstva. Právě proto, aby jej zastavili musí spojit všechny své síly a stát se, ať se jim to líbí nebo ne, novými superhrdiny.

httpv://youtu.be/bAGM30xgsxo

Jak už jsem výše předeslal, sobota je na kvalitní tituly opravdu mrtvá a neobjevil jsem nic dalšího co by stálo aspoň za krátkou zmínku.

Vrchní, prchni (1980)
Vrchní, prchni (1980)

nedělní večer může lehce komplikovat rozhodování na který kanál přepnout. Nejkomerčnější stanice pokračuje v klasických českých filmech, tentokrát je to Vrchní, prchni (Nova 20:20), ten není třeba ani představovat. Co si určitě nenechte ujít je Den kdy se zastavila Země (Prima COOL 20:00). Lidská civilizace se rozpadá a mimozemská rasa, která vše sleduje, posílá svého posla Klaatu (Keanu Reeves), který přišel zvěstovat konec lidské rasy. K tomuto kroku se mimozemšťané rozhodli, aby ochránili modrou planetu, kterou ohrožují sami lidé. On by rád lidem pomohl se takovému osudu vyhnout, ale ti neposlouchají a chtějí jej jen předhodit vědcům ke zkoumání. Potom co uteče se jej astrobioložka Helen (Jennifer Connelly) snaží přesvědčit, že není třeba přistoupit k tak radikálnímu řešení, ale Klaatu konstatuje, že vše se stane i bez jeho přičinění, jelikož lidstvo o svou záchranu evidentně nestojí.

httpv://youtu.be/rcSJ-6354-A

Příjemný večer můžete zažít i na Nova Cinema. A to u filmu Dvojí obvinění (Nova Cinema 20:00) s Ashley Judd, na kterou vlastní manžel nastraží past a je obviněna z jeho vraždy, zatím co on si změní identitu a začne nový život s její nejlepší přítelkyni. Té při nástupu do vězení svěřuje svého syna, a tak přichází i o něj. Když zjistí jak se věci mají, utíká kurátorovi Travisovi (Tommy Lee Jones) a rozhodne se svého manžela najít a skutečně jej zabít. Jelikož si trest za jeho zabití už odseděla, nemůže být podle amerického práva obviněna dvakrát ze stejného činu. Do všeho však vstupuje kurátor Travis, který se musí rozhodnout zda ji zatkne nebo pomůže.

httpv://youtu.be/u22fy9OTaxo