TV tipy na víkend #4: Program navazuje na víkend předchozí

Přečtěte si

Autor

Při pohledu do programu českých televizních kanálů zjistíte, že přichází druhé či třetí díly filmů, které tam byly před týdnem.

TV TIPY NaFilmu.cz
TV TIPY NaFilmu.cz

Od pátku 14. do neděle 16. června se to bude v televizi hemžit plnohodnotnými či volnými pokračováními dobrých i horších filmů. My se zaměříme jen na ty, které stojí za čas strávený u obrazovky.

Bourneovo ultimátum (2007)
Bourneovo ultimátum (2007)

Matt Damon se naposledy předvede v hlavní roli závěrečného dílu akční trilogie o agentu s amnézií. Bourneovo ultimátum, stejně jako předchozí dva díly, vysílá v sobotu Prima COOL od 20 hodin. Jasonu Bourneovi už zbývá odhalit jen to poslední z jeho ztracené paměti. Proti tomu jsou však jeho bývalí zaměstnavatelé a jejich zabijáci. Ti Jasona pronásledují po celém světě, aby v hledání zbytků své minulosti neuspěl.

httpv://youtu.be/ohkW_xbPl9A

Záložní variantou pro sobotní večer bude volné pokračování Šifry mistra Leonarda nazvané Andělé a Démoni, jež po týdnu uvádí opět Nova ve 20:20. Robert Langdon (Tom Hanks), coby profesor symbologie, která jakožto obor ve skutečnosti neexistuje, je opět přizván k vyšetřování vraždy a během něj postupně objevuje důkazy o existenci starodávného bratrstva Iluminátů. Opět riskuje vlastní život, aby pomohl přežít odvěkému nepříteli oněch Iluminátů. Tím není nikdo jiný než samotná katolická církev. Akční dobrodružství nabité honičkami a tajemnými symboly bylo zfilmováno opět na motivy knihy Dana Browna. Zajímavostí je, že ačkoliv byl film natočen jako pokračování Šifry mistra Leonarda, v knižní podobě se odehrává před ní.

httpv://youtu.be/zzjv-GUEDfg

V pátek se určitě podívejte na Sedm let v Tibetu (Fanda 20:20) s Bradem Pittem. Ten bude chtít jako rakouský horolezec Heinrich Harrer dobýt jednu z nejvyšších hor Himalájí, skončí v zajateckém táboře a nakonec se stane žákem mladého Dalajlámy. Díky tomuto filmu má Brad Pitt doživotní zákaz vstupu do Číny.

httpv://youtu.be/l_IGypkra3E

Abych nezapomněl na zmiňovaná pokračování, tak musím uvést další páteční filmy, pro milovníky Máyovek a Louise de Funèse. Ačkoliv byl Poklad na stříbrném jezeře (Barrandov 20:05) natočen jako vůbec první příběh o Vinnetouvi, často je uváděn jako díl druhý. Fantomas se zlobí (Nova 20:20) navazuje na první díl francouzské komedie, kdy na konci Fantomas těsne unikl, aby se v díle druhém vrátil a celá honička za tímto největším zločincem světa mohla začít znovu.

Fantomas se zlobí (1965)
Fantomas se zlobí (1965)

Neděle nabízí klasický titul Obecná škola (Nova 20:20) režiséra Jana Svěráka, který není ani třeba více představovat. Na konkurenční stanici poběží druhý díl o Bridget Jonesové, která nyní bude s rozumem v koncích (Prima love 20:15). Je z podivem kolik se v neděli sejde na obrazovce dobrých, i když ne příliš známých snímků. Například Tělo na tělo (Nova Cinema 20:20), hned potom Generálova dcera (Nova Cinema 21:40) nebo Van Helsing (Prima COOL 20:00).

Hezký slunečný víkend a příjemné filmové zážitky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také