TV tipy na víkend #3: Nudný pátek, záhadná sobota a romantická neděle

Přečtěte si

Autor

Druhý červnový víkend nebude filmově zdaleka tak bohatý jako ten předchozí. V programu našich stanic se ale najdou tituly, jež si Vám dovolíme doporučit.

TV TIPY NaFilmu.cz
TV TIPY NaFilmu.cz

Název dnešních tipů skutečně opisuje co se bude o víkendu 7.-9. června na našich obrazovkách dít. Pokud nevíte co si z programu vybrat, opět vyberu to, co za zhlédnutí stojí.

Šifra mistra Leonarda (2006)
Šifra mistra Leonarda (2006)

Jako vždy začneme tím nejzajímavějším, čemu už pomalu začínám říkat HIT víkendu. Takto označené filmy jsou většinou vysílány v sobotu večer. Tentokrát to bude mysteriózní Šifra mistra Leonarda na Nově od 20:20. Tom Hanks a Audrey Tautou v hlavních rolích této adaptace knižního románu Dana Browna, který se stal velkým bestsellerem. Filmu se v kinech velmi dařilo, ale ohlasy na něj se různily. I tak se řadí mezi další úspěšné kousky s Tomem Hanksem. Autor předlohy zpochybnil, ba dokonce naprosto postavil na hlavu základní církevní dogmata. Hlavní hrdina Robert Langdon je uznávaný symbolog a je přizván k vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru. Kolem celého případu se objevují různé vzkazy, šifry a znamení, které jej vedou stále blíže k odhalení odkazu mistra Leonarda da Vinciho, ale i mnohem horším objevům včetně motivu vraždy, která se zdá být jen špičkou velkého ledovce na jehož opačném konci je někdo koho se bojí i samotný Vatikán.

httpv://youtu.be/zMba3fckhuQ

Druhým dílem bude na Primě COOL pokračovat trilogie o Bournovi. Matt Damon jako Jason Bourne se bude muset opět vypořádat se svou minulostí, která jej stále dohání, a tak mu nezbývá než si vzpomenout na to kým byl, aby přežil další kolo hry na kočku a myš. Bournův mýtus začíná ve 20:00.

httpv://youtu.be/Y-HqyyfBbSo

Aby těch záhad a hádanek nebylo málo, uzavře sobotní večer na stejném programu (Prima COOL) film Akta X: Chci uvěřit, tedy ve 22:15 budou Mulder a Scullyová vyšetřovat záhadný únos další agenty FBI.

Akta X: Chci uvěřit (2008)
Akta X: Chci uvěřit (2008)

Páteční televizní program netvoří tolik nudné snímky, ale spíše ohrané a všichni je známe z paměti, přesto u nich nakonec většina nás skončí, protože co na plat, je to jistota. Jsou to Vinnetou (Barrandov 20:05) a Fantomas (Nova 20:20). Pro náročnější tady však bude výborný film Stroj času (Nova CINEMA 20:00), kde geniální profesor Alexander Hartdegen sestrojí stroj času, aby se jím vrátil do minulosti a zachránil svou lásku před smrtí. Ovšem stroj jej zanese na opačnou stranu časové kontinua, do budoucnosti, kde bude muset bojovat o život vlastní.

httpv://youtu.be/90T7iLuzFgg

Na nědelní večer můžeme doporučit dva filmy. Účastníci zájezdu (Nova 20:20) je komedie Jiřího Vejdělka podle knihy Michala Viewegha o typické skupince českých turistů na zájezdu u moře, v kterém možná poznáte i něco ze své vlastní dovolené a kdo by chtěl více romantiky, může si pustit Deník Bridget Jonesové (Prima Love 20:15). Ačkoliv jej můžete v televizi zahlédnout alespoň třikrát do roka, stále se nad ním příslušnice něžného pohlaví znova znova rozplývají. Hezký víkend, ať už televizi zapnete nebo ne.

httpv://youtu.be/B46T1Nn9Ppk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také