Box Office #19: Kina ovládli příšerní studenti

Přečtěte si

Autor

1) Univerzita pro příšerky (Monsters University): První příčka žebříčku patří tentokrát pixarovskému animáku. Prequel k Příšerkám s.r.o. vydělal za první tři dny v amerických kinech 82 milionů dolarů. Stal se tak, i přes velkou konkurenci dvou čerstvých blockbusterů v distribuci, druhým nejúspěšnějším animákem od Pixaru, co se týká tržeb za první víkend. Lepší je už jen třetí Příběh hraček se 110 miliony. Naše nejoblíbenější animační studio opět sklízí úspěch, jak u diváků, tak u kritiků, kteří po druhých Autech i Rebelce pomalu přestávali věřit v pixarovskou dokonalost. Ta sice nepřišla v plné polní, ale doufejme, že Pixar se opět vydal na tu správnou cestu.

Monsters University
Monsters University

2) Světová válka Z (World War Z): Zombíci pořád táhnou. A když jim navíc dává přes hubu Brad Pitt, spokojenost publika je zaručena. I přes pochmurné vyhlídky studií na komerční neúspěch, Světová válka Z vydělala přes první víkend 66 milionů dolarů. Při připočtení zahraničních čísel se dostáváme na 112 milionů dolarů a to je při 200 milionovém rozpočtu číslo, které si všichni tvůrci moc rádi pověsí nad krb.

World War Z
World War Z

3) Muž z oceli (Man of Steel): Někteří možná nový superhrdinský spektákl čekali trochu výš. Překvapivé zisky Světové války Z (ani nové Příšerky nečekaly takový nástup) posunuly Supermana „až“ na třetí pozici s tržbami lehce nad 41 miliony dolarů. Přiznejme si, že na čísla, která produkuje Marvel, u Warner Bros. zatím bez Batmana nedosáhnou. Přesto má Muž z oceli z celého světa nastřádáno skoro 400 milionů, takže za neúspěch se rozhodně označit nedá, zvláště když se můžeme příští rok těšit na další díl.

Man of Steel
Man of Steel

4) Apokalypsa v Hollywoodu (This Is the End): Partička komiků, snažící se přežít v postkatastrofickém Los Angeles, kde se to jen hemží kriminálníky, ostrozubými potvorami a Emami Watsonovými se sekerou, se vyšplhala po dvou týdnech promítání na čtvrtou příčku žebříčku. To je oproti minulému týdnu propad o dvě místa, za což můžou obě blockbusterové novinky. Tento týden se sympatické komedii podařilo nastřádat dalších 13 milionů. Film, který zatím byl promítán pouze v USA, už má celkem 57 milionů.

This Is the End
This Is the End

5) Podfukáři (Now You See Me): Iluzionistické krimi je v kinech už celý měsíc a stále se drží v TOP 5. Tentokrát si kvůli nástupu nových velkých hráčů připsalo sice jen 8 milionů. Z celého světa si ale partička eskamotérů našetřila už 134 milionů, které studiům při 75 milionovém rozpočtu určitě přijdou vhod.

Now You See Me
Now You See Me

Další z TOP 10:
6) Rychle a zběsile 6 (Fast and Furious 6) – 4,7 mil.
7) Brigádníci (The Internship) – 3,4 mil.
8) Očista (The Purge) – 3,4 mil.
9) Star Trek: Do temnoty (Star Trek Into Darkness) – 3 mil.
10) Iron Man 3 – 2,1 mil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také