TV tipy na víkend #2: Na den dětí si vyberou i dospělí

Přečtěte si

Autor

Další víkend se nezadržitelně blíží a my Vám přinášíme tipy, co si nenechat ujít v programu českých kanálů.

TV TIPY NaFilmu.cz
TV TIPY NaFilmu.cz

O nadcházejícím víkendu (31.5.-2.6.) si u televizních obrazovek přijdou na své hlavně děti. Nejbohatší program na ně čeká samozřejmě v sobotu na Den dětí, ale jak stojí v nadpisu, na své si přijdou i dospělí.

E.T. - Mimozemšťan (1982)
E.T. – Mimozemšťan (1982)

Sobotní celodenní maratón pohádek a příběhů pro děti uzavře možná nejrodinnější sci-fi snímek Stevena Spielberga z roku 1982 ověnčený čtyřmi Oscary. Příběh o málem chlapci a mírumilovném mimozemšťanovi, který uvízne na Zemi při jejím průzkumu, je pro diváky všech věkových kategorií a jen tak se neokouká. Na rozdíl od jiných, horších, filmů jej na našich obrazovkách vídáme jen výjimečně. E.T. chce domů, stýská se mu, a tak společně hledají způsob jak zavolat jeho rase, aby se pro něj vrátili. Vše to komplikuje vláda, která jej chce získat pro výzkum, protože jeho prozrazení roztočí velký kolotoč událostí. Většina z nás, ale tento příběh moc dobře zná. Tuto kultovní klasiku vysílá Nova od 20:20.

httpv://youtu.be/DSx8Jobx-Gs

Pokud Vám to na sobotní večer nebude stačit, pošlete děti do postele a přepněte na Prima COOL kde vám od 22:25 nabídnou první díl ze série o Jasonu Bourneovi nazvaný Agent bez minulosti. Matt Damon v nejlepší formě jako zrazený špičkový agent, který přežil vlastní smrt, ztratil paměť a pátrá po své minulosti. Film plný kvalitní akce se skvělou zápletkou vycházející z románu Roberta Ludluma se natáčel mimo jiné i v ulicích Prahy.

httpv://youtu.be/cD-uQreIwEk

Nejen sobota nabízí lákavé tituly. Například v pátek se po týdnu vracejí na obrazovky Will Smith a Tommy Lee Jones jako agenti „K“ a „J“ ve službách tajné organizace zvané Muži v černém (Pátek 31.5., Nova 21:55). Druhý díl nedosahuje vysokých kvalit toho prvního, ale jde stále o dobrou podívanou s přiměřenou dávkou vtipu.

httpv://youtu.be/p4NJHqoojOU

Neděle většinou nebývá nabitá těmi nejlepšími filmy, ale i tentokrát se najde něco co můžeme bez váhání doporučit. Hráči se smrtí (Neděle 2.6., Nova Cinema 20:00) je sice starý kousek (1990), ale zaslouží si i po více než dvaceti letech vysoké hodnocení. V hlavních rolích mladých mediků, kteří chtějí zjistit co je po smrti uvidíte např. Kiefera Sutherlanda, Julii Roberts, Kevina Bacona, Williama Baldwina a Olivera Platta. Experiment, kdy se úmyslně na několik minut uvádějí do stavu klinické smrti mění jejich životy nečekaným způsobem. Pokud se budete dívat, tak pochopíte proč je tento thriller zařazen i v hororovém žánru.

httpv://youtu.be/g92ESJbJbyA

Pokud se nechcete bát a raději vyměníte temnou atmosféru za tu prozářenou jasnějšími barvami, pusťte si českou romantickou komedii z roku 2009 Líbáš jako bůh (Neděle 2.6., Prima Family 20:15) s Oldřichem Kaisrem a Kamilou Magálovou. Přesvědčíte se, že na lásku není pozdě v žádném věku a že pánové míří opravdu z puberty rovnou do rakve.

httpv://youtu.be/rEVgFM_JHBo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také