Premiéry týdne #7: Pařba v kině

Přečtěte si

Autor

Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Poslední premiérový týden měsíce května přináší čtyři nové snímky. Nejlákavější z nich je jednoznačně dlouho očekávaná Pařba na třetí a pro nejmenší diváky do kin konečně přichází Království lesních strážců. Kromě těchto dvou bijáků si v programech kin můžeme nově vyhledat i drama Poslední zima a dokument Vězení umění.

Království lesních strážců (Epic)

Ani se mi skoro nechce věřit, že tenhle film je konečně v kinech. Epický trailer s výborným hudebním doprovodem od Snow Patrol (skladba What if the storm ends) se v kinech promítal pomalu rok a lákal na dobrodružství, které tak trochu připomíná mix Avatara, Kroniky rodu Spiderwicků nebo Artura a Minimojů (a dalších xx pohádek). Mladá dívka Mary se záhadným způsobem dostane do světa prapodivných stvoření, kde zrovna probíhá boj mezi dobrem a zlem, jehož výsledek by mohl ovlivnit i náš svět, svět lidí.  Animák režíroval Chris Wedge, který je podepsán i pod Dobou ledovou (za kterou byl nominován na Oscara) nebo Roboty. A kromě toho, Chris je podepsán i pod Scratem (veverka z Doby ledové), to jemu patří všechny ty skřeky a pazvuky :).

Na trailer se můžete podívat zde.

Pařba na třetí (Hangover Part III)

Pařbu snad ani netřeba představovat, objevila se snad v každém žebříčku nejočekávanějších filmů tohoto roku.  První dva díly byly více než úspěšné a tento film slibuje epické finále a ukončení trilogie. Pokud se ale o filmu chcete dozvědět něco více, doporučuji pročíst si preview od Yody, které najdete pod tímto odkazem. Tam naleznete i cestu k trailerům.

Poslední zima (L’hiver dernier)

Poslední zima je drama belgicko-francouzsko-švýcarské produkce a do našich kin ho přináší společnost Film Europe. Film vypráví o mladém muži Johannovi, který žije na farmě, jež zdědil po svém otci. Svůj čas tráví prací na farmě, u své sestry, která žije v útavu, a s dívkou Julií. Všechno ale naruší tragédie, při které Johann přijde o svůj majetek a jeho život se začne hroutit. Film je režijním debutem Johna Shanka, a v hlavní roli se představil Vincent Rottiers, kterého jsme nedávno mohli vidět ve francouzském snímku Renoir.

httpv://youtu.be/DLCyhEIR6W4

Vězení umění

 Poslední film k nám přichází z Jihlavského festivalu dokumentů. Do širší produkce ho poslala společnost Artcam. Oficiální text MF Dokumentárních filmů Jihlava představuje snímek takto: „„Vězňové mají obecně rádi krabičky.“ Omezenost vězeňského prostoru otevírají nekonečno fantazie a svobodného uměleckého projevu. Determinace prostředí ovlivňuje použité výrazové prostředky. Projekt konfrontace a dialogů s umělci zvenčí naznačuje radikální jinakost i spikleneckou vyšinutost v rovině společenských norem. Esej o imaginární a fyzické svobodě představuje extrém myšlení vlastních hranic a omezení.“

httpv://youtu.be/ce5qjDDjODA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také