Premiéry týdne #7: Pařba v kině

Přečtěte si

23 skvělých filmů s češtinou, které Netflix odstraní tento týden

Na konci února opustí Netflix více jak padesát filmů, přičemž polovina z nich není na službě uvedena s češtinou....

10 trailerů týdne: Jackman cestující časem a zrození Cruelly de Vil

Další únorový týden za námi a my vám přinášíme nášup nejlepších trailerů za posledních sedm dní. Naděloval Disney v...

10 nelegálně nejstahovanějších filmů za poslední týden

Mezi nejstahovanější filmy týdne se dostaly dvě novinky. Na Netflixu uvedený thriller Jako v bavlnce se skvělou Rosamund Pike...

Autor

Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Poslední premiérový týden měsíce května přináší čtyři nové snímky. Nejlákavější z nich je jednoznačně dlouho očekávaná Pařba na třetí a pro nejmenší diváky do kin konečně přichází Království lesních strážců. Kromě těchto dvou bijáků si v programech kin můžeme nově vyhledat i drama Poslední zima a dokument Vězení umění.

Království lesních strážců (Epic)

Ani se mi skoro nechce věřit, že tenhle film je konečně v kinech. Epický trailer s výborným hudebním doprovodem od Snow Patrol (skladba What if the storm ends) se v kinech promítal pomalu rok a lákal na dobrodružství, které tak trochu připomíná mix Avatara, Kroniky rodu Spiderwicků nebo Artura a Minimojů (a dalších xx pohádek). Mladá dívka Mary se záhadným způsobem dostane do světa prapodivných stvoření, kde zrovna probíhá boj mezi dobrem a zlem, jehož výsledek by mohl ovlivnit i náš svět, svět lidí.  Animák režíroval Chris Wedge, který je podepsán i pod Dobou ledovou (za kterou byl nominován na Oscara) nebo Roboty. A kromě toho, Chris je podepsán i pod Scratem (veverka z Doby ledové), to jemu patří všechny ty skřeky a pazvuky :).

Na trailer se můžete podívat zde.

Pařba na třetí (Hangover Part III)

Pařbu snad ani netřeba představovat, objevila se snad v každém žebříčku nejočekávanějších filmů tohoto roku.  První dva díly byly více než úspěšné a tento film slibuje epické finále a ukončení trilogie. Pokud se ale o filmu chcete dozvědět něco více, doporučuji pročíst si preview od Yody, které najdete pod tímto odkazem. Tam naleznete i cestu k trailerům.

Poslední zima (L’hiver dernier)

Poslední zima je drama belgicko-francouzsko-švýcarské produkce a do našich kin ho přináší společnost Film Europe. Film vypráví o mladém muži Johannovi, který žije na farmě, jež zdědil po svém otci. Svůj čas tráví prací na farmě, u své sestry, která žije v útavu, a s dívkou Julií. Všechno ale naruší tragédie, při které Johann přijde o svůj majetek a jeho život se začne hroutit. Film je režijním debutem Johna Shanka, a v hlavní roli se představil Vincent Rottiers, kterého jsme nedávno mohli vidět ve francouzském snímku Renoir.

httpv://youtu.be/DLCyhEIR6W4

Vězení umění

 Poslední film k nám přichází z Jihlavského festivalu dokumentů. Do širší produkce ho poslala společnost Artcam. Oficiální text MF Dokumentárních filmů Jihlava představuje snímek takto: „„Vězňové mají obecně rádi krabičky.“ Omezenost vězeňského prostoru otevírají nekonečno fantazie a svobodného uměleckého projevu. Determinace prostředí ovlivňuje použité výrazové prostředky. Projekt konfrontace a dialogů s umělci zvenčí naznačuje radikální jinakost i spikleneckou vyšinutost v rovině společenských norem. Esej o imaginární a fyzické svobodě představuje extrém myšlení vlastních hranic a omezení.“

httpv://youtu.be/ce5qjDDjODA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také