Premiéry týdne #6: Šesté Rychle a zběsile dorazilo!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Právě dnes vstupuje do našich kin pět filmových novinek. Pokud nebudete mít chuť na jeden z prvních čistokrevných letních blockbusterů s vůní spálených pneumatik, můžete zajít na zajímavý český dokument z prostředí Himalájí nebo Španělskou komedii odehrávající se převážně v letadle či historické drama z produkce Chile, Francie a USA. Jako poslední si představíme švédský thriller Hypnotizér. Tak pojďme na to!

Rychle a zběsile 6 (Fast and the Furious 6)

Pátý díl adrenalinové série dodal značce Rychle a zběsile novou krev. Film už nebyl tak docela jen o hezkých holkách a rychlých sporťácích, do popředí totiž šly zajímavé charaktery a film snad poprvé dostal slušnější zápletku. Rovněž se zapomnělo na špatné digitální hrátky, ty vystřídali skuteční kaskaděři a série rázem dostala naprosto nový look. V těchto zajetých kolejích pokračuje i Rychle a zběsile 6. Těšit se můžeme na neskutečnou porci akce, která by měla být ještě vytříbenější a zběsilejší než před dvěma roky. A o čem šestka vlastně bude?

Naposledy vše končilo skvěle odvedenou prací Domova týmu, který si přišel na sto milionů dolarů. S balíkem peněz se sice hned žije o poznání lépe, to ale nemění nic na tom, že se všichni šikovní zlodějíčci Domova týmu museli rozprchnout po světě a možná i žít se strachem v zádech. Milionář Dom si ale volného času moc neužije, jelikož ho vyhledá starý známý agent Hobbs. Ten sice nejde po jeho krku, ale má pro něj nabídku, kterou postava Vin Diesela nemůže odmítnout. Ve hře je totiž i Domova bývalka, která byla dosud považována za mrtvou. A pokud nová Hobbsova akce klapne, dostanou všichni uprchlíci čistý rejstřík.


httpv://youtu.be/DE_MlWejgcU

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

Dorota Nvotová je slovenská herečka a zpěvačka, která je hlavní hrdinkou nového českého dokumentu režisérky Venduly Bradáčové. Osud jí zavál do Nepálu, kde našla svůj druhý domov. Právě o jejím životě v Himalájích pojednává Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama. Proč zrovna Fulmaya? Jde o Dorotino alter ego, pod kterým žije svůj druhý život.


Dorota Nvotová rovněž k dokumentu složila hudbu, o kameru se postaral Tomáš Nováček. Pokud tedy rádi cestujete po světě a zajímá vás mentalita jiných národů, určitě si dokument nenechte ujít.

httpv://youtu.be/JdeeMaKVQdM

No (No)

Snímek nominovaný na Oscara za cizojazyční film se dostává nyní i do českých kin. Režisér Pablo Larraín se vrací do osmdesátých let minulého století a vypráví příběh o chilském rodákovi René, který se vrací ze stáže z USA, kde se učil, jak prodat Coca-Colu. No a po svém návratu má rovněž plné ruce práce. Jeho úkolem totiž bude svrhnutí diktatury. Pokud vám není cizí historie Chile, nevadí vám politické drama, určitě se snímek z roku 2012, který byl natočen tak, aby i obraz odpovídal technickému pokroku roku 1988, bude líbit.


httpv://youtu.be/DLtDuhYLcpc

Rozkoš v oblacích

Španělská komedie Rozkoš v oblacích nabízí velmi jednoduchou zápletku. Letadlo plné Španělů míří do Mexika, když v tom je celá posádka obeznámena se situací, že se letadlo porouchalo. Informace se dostává k cestujícím i letuškám a tak nikomu nezbývá nic jiného, než se modlit a užít si poslední minuty svého života. Černou komedii natočil Pedro Almodóvar, který před dvěma roky oslnil skvělým thrillerem Kůže, kterou nosím s Antoniem Banderasem. Ten se na skok objeví i zde.

httpv://youtu.be/StuswfC3CXg

Hypnotizér

Slavný švédský režisér Lasse Hallström přichází s novým snímkem, který natočil ještě před Bezpečným přístavem – ten jsme ovšem mohli vidět už před dvěma měsíci. Nicméně nás čeká temná krimi, ve které detektivní inspektor Linna vyšetřuje vraždu celé rodiny. Z té přežil jen patnáctiletý chlapec, který si ovšem na nic z masakru nepamatuje. A tak přichází na řadu psychiatr Bark, aby chlapce zhypnotizoval a policie tak získala alespoň nějakou stopu.

Podle prvních ohlasů nejde vyloženě o žádnou bombu. Režisér Hallström natočil už mnoho lepších snímků, kterým byste měli dát přednost.

httpv://youtu.be/w5-cuweghVg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také