Premiéry týdne #4: Animák, thriller a komedie

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Tento týden je jakási pauza před tím, než začne nepřetržitý příliv velkých trháků. Od příštího týdne je v premiérách naplánovaná minimálně jedna pecka na každý týden. Než ale přijde Velký Gatsby jako první z řady, musíme si čas zkrátit Iron Manem z minulého týdne anebo vybrat jednu z premiér tohoto týdne – máme tu animák, jeden thriller a jednu potrhlou komedii. Distributoři nás tedy tento týden velmi neokouzlili, ale vynahradí to multikina, která pro nás opět přichystala akční neděli – vybraná multikina si pro diváky připravila akci, kdy v neděli 12. 5. bude lístek na 2D film stát 70kč a na 3D 120 Kč.

Abigail Breslin ve filmu Tísňová linka
Abigail Breslin ve filmu Tísňová linka

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (Tad, the Lost Explorer)

Jako první tu máme další animované dobrodružství pro nejmenší diváky. Tentokrát se seznámíme s Tadem Stonesem, chlapíkem, jehož největší vášní je archeologie a už od malička si přál se stát profesionálem a objevit poklad. Jeho přání se může stát skutečností, když se účastní výpravy do Peru… Odkaz na Indianu Jonese není náhodný (originální název filmu je dokonce:  Las Aventuras de Tadeo Jones), ostatně kulturních odkazů tam bude víc, jen se koukněte na trailer.

httpv://youtu.be/nglhEiSSFh8

Tísňová linka (The Call)

Thriller, ve kterém se představí Halle Berry s Abigail Breslin v hlavních rolích, je příběhem telefonní operátorky na tísňové lince 911. Zkušené Jordan změní život telefonát, díky kterému se stane nepřímým svědkem únosu. To se ale nestane jednou, ale opakovaně, a tak se Jordan vydá hledat únosce na vlastní pěst. Jméno Bena Andersona a scénáristy Richarda D’Ovidia bude znát málokdo, a proto těžko říct, jaká očekávání můžeme k tomuto filmu mít. Trailer ale nevypadá špatně a Halle Berry už vůbec ne.

httpv://youtu.be/8LE8J2fVivY

Velká svatba (The Big Wedding)

Tenhle film nabízí nejvíce známých jmen. Herecké obsazené je opravdu pestré – Robert DeNiro, Susan Sarandon, Diane Keaton, Robin Williams, z mladší generace Katherine Heigl, Amanda Seyfried… Ani jméno režiséra a scénáristy Justina Zackhama není zcela neznámé. Velká svatba je sice jeho režisérský debut, ale scénáristicky se osvědčil u populárního filmu Než si pro nás přijde s Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem. Velká svatba má větší herecký ansámbl a rozhodně to bude větší taškařice, ale jen se obávám, aby herecké obsazení nakonec nebylo to jediné, co by stálo za to zmínit, pokud byste Velkou svatbu chtěli představit známým.

httpv://youtu.be/A-xups1kgp0

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také