Premiéry týdne #3: Na třetího Iron Mana nebo české Jedlíky?

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

2. května 2013 je datum, které má v diáři zvýrazněný každý fanoušek marvelovských hitů – do kina se opět vrací Tony Stark aka Iron Man v jedné z nejočekávanějších premiér roku. Kromě něj uvádí distributoři do našich kin další 3 snímky. Pokud si vzpomenu na premiéry minulého týdne, rozložení uvedení těchto premiér mě trochu udivuje. Minulý týden bylo premiér více, ale ani jedna neměla žádný velký potenciál nalákat mnoho diváků. Zato Scary Movie 5 a komedie Z cizího krev neteče nějaký ten potenciál mají (rozhodně větší, než všechny milé premiéry dohromady), ale jsou uvedeny ve stejný den jako Iron Man 3. Nehledě na kvalitu, je jasné, že Scary Movie díky takto naplánované premiéře přijde o dost diváků. Což je možná ale dobře.

Iron Man 3

Čím jiným tenhle týden začít. Filmem, který není potřeba nijak představovat, protože díky masivní mediální kampani teď znají Iron Mana i naše babičky. Robert Downey Jr. Je zpátky, s ním Gwyneth Paltrow jako Pepper Potts a nově se představí Guy Pearce, Ben Kingsley nebo Rebecca Hall. Víc k filmu není nic dodávat, tenhle kousek je prostě „must see“. Akorát připomenu – bonusová scéna je tentokrát na konci celých titulků, takže se ze sálů nenechte vyhnat netrpělivými uvaděči s košťátky a počkejte si úplně do konce. Ještě než vyrazíte do kina, tady si můžete připomenout trailer.

Iron Man 3 začátkem druhé fáze Marvelu
Iron Man 3 začátkem druhé fáze Marvelu

Scary Movie 5

Jak se tahle série dostala už k pátému dílu sice nechápu, ale je tady. Po nedávných Pár nenormálních aktivitách další parodie čerpající hlavně z Paranormal aktivity. Účast „hvězd“ jako je Lindsay Lohan, Charlie Sheen nebo Ashley Tisdale je nepřekvapivá a odpovídající  úrovni filmu. Tenhle díl si utahuje z hororů jako je Paranormal aktivity, možná Sinister a podobně, kdy se do domu nastěhuje nová rodina, kterou pak začnou pronásledovat prapodivné jevy. Kromě hororů si SC5 posvítilo i na takové filmy jako je Inception nebo Black Swan. Otázkou je, jestli tenhle typ humoru je ještě pořád vtipný anebo už i diváci, kterým se líbili předchozí díly, nebudou protáčet panenkami. Na trailer se dostanete přes tento odkaz.

Pátý Scary Movie je tady
Pátý Scary Movie je tady

Z cizího krev neteče

Melissu McCarthy známe především z oblíbeného seriálu Gilmorova děvčata, ale poslední dobou především z komedie Ženy sobě (Bridesmaids), kterou měla na starosti parta kolem Kristen Wiig, May Rudolph anebo čím dál známější Rose Byrne (tu můžete momentálně vidět v kině ve filmu Dávám tomu rok). Melissa teď přišla s touhle komedií režírovanou Sethem Gordonem (Šéfové na zabití).  Sandy Petterson je chlápek, který vede spokojený život až do dne, kdy z ničeho nic zjistí, že jeho limit na kreditce je vyčerpán a nakonec je zatčen a obviněn z neuposlechnutí soudního příkazu. Jak se následně ukáže, Sandy je v tom nevinně, protože se stal obětí zlodějky identit, která využila toho, že jméno Sandy je oboupohlavní. Aby se z toho všeho Sandy dostal, musí tu podvodnici chytit a dostat k policii. Že to nebude úplně snadné uvidíte už v traileru.

Komedie od tvůrců Šéfové na zabití
Komedie od tvůrců Šéfové na zabití

Jedlíci aneb Sto kilo lásky

Tomáš Magnusek teprve uvádí svůj druhý režijní počin, a přesto už jeho jméno slyšel leckdo. Pokud si nemůžete vybavit, co byl jeho debut, vězte, že jimi byli Bastardi 3. A nyní tento autor přichází s filmem o jedlících, kteří přijíždějí do léčebny, aby zhubli. Radši sem zkopíruji oficiální text distributora, protože ten koneckonců mluví za vše: „Hrdinové Jedlíků jsou romantičtí i pošetilí, vtipní i dojemní, žádný z nich nepostrádá smysl humor. Všichni jsou vedeni láskou – k lidem, věcem, práci, a samozřejmě k jídlu – a každý z nich ji také nakonec najde. Jak už to prostě v dobrých filmech bývá.“ No, hlavně těch dobrých.

httpv://youtu.be/zHlTSU6zAAk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také