Skončí Robert Downey Jr. jako Iron Man?

Přečtěte si

Autor

LukeS
LukeS
Student TULky, horolezec a mám rád hlavně sci-fi filmy a hrané adaptace komiksů. Nejoblíbenější filmy: Star Wars, Indiana Jones, Jurský Park, Pán Prstenů, filmy od Marvela počínaje Incredilble Hulkem.

Přesně za dva týdny vtrhne do kin, již potřetí, Tony Stark v jeho hi-tech oblecích a určitě je se nač těšit. Role bláznivého a geniálního miliardáře udělala z Roberta Downeyho Jr. jednu z největších hvězd současnosti. Objevují se však zvěsti, že by mohl Marvel přijít o svojí hlavní star. Proč? Robert už není nejmladší (48 let) a to dokazuje i úraz kotníku, který utrpěl při natáčení třetího Iron Mana. To ho vede k tomu, aby podle vyjádření, které sám dal GQ (magazín), v blízké budoucnosti odložil brnění a začal se věnovat jiným projektům.

Robert Downey Jr. jako Tony Stark
Robert Downey Jr. jako Tony Stark

Kolik pokračování k úspěšným pokračováním je vlastně zábava? Ač se o tom moc nemluví, tak pocházím z rodiny velmi novátorských spisovatelů, umělců, herců a tak si myslím, že je čas, abych se k tomuto vrátil a navázal na to.

Není to však úplně poprvé, kdy slyšíme, že by se Robert Downey Jr. vzdal Tonyho Starka. Tentokrát se k tomu ale vyloženě nabízí příležitost v podobě Avengers 2. GQ také zmiňuje, že si Downey Jr. přišel až na 50 mil. $ při natáčení Avengers, takže je tu také možnost, že Disney bude chtít do jeho role obsadit někoho mladšího a finančně méně náročného herce.

Co se týče budoucích projektů, tak kromě nadcházejícího třetího Iron Mana a Sherlocka Holmese se objeví ještě v dramatu Judge po boku Roberta Duvalla. Dále je tu také možnost, že se sám posadí do režisérské židle se svým vlastním projektem, na kterém pracuje.

Má to tématiku Halloweenu. A také bych si v tom zahrál. Zatím řeknu jen že bych byl reportér na útěku.“ Projekt je zatím v opravdu počáteční fázi, tak uvidíme jestli na něm bude Robert dále pracovat nebo bude vtažen do něčeho nového.

Chvilku po této ne příliš dobré zprávě se na webu Movieweb objevil žebříček pěti herců, kteří by mohli nahradit Roberta Downeyho Jr. v ocelovém obleku.

Odloží Robert Downey Jr. zbroj?
Odloží Robert Downey Jr. zbroj?

Podle vyjádření prezidenta Marvel studios se nechystají Iron Mana po odchodu Downeyho rebootovat (zaplať pánbůh), ale spíše budou pokračovat po vzoru Jamese Bonda.

James Bond je dobrý příklad. Řekněme to takhle: Doufám, že pro nás Robert Downey natočí co nejvíce filmů jako Tony Stark, ale až skončí, tak nevezmeme jeho postavu znovu do Afghánistánu a nenecháme jí znova zranit. Myslím, že ji „zbondujeme“. Slovo reboot musí odejít. Je to stejné, jako když přišly do kin prequely ke Star Wars, většina je ráda nemá, a stejné je to s rebooty.

A nyní už slibovaný žebříček:

Timothy Olyphant (44)

Herec, který comeback sice nepotřebuje (zahrál si ve filmech Sexbomba od Vedle, Smrtonosná Past 4.0, ale především jako Agent 47 v Hitmanovi), ale do role Tonyho Starka se podle Moviewebu, který žebříček sestavoval, hodí nejvíce.

Leonardo DiCaprio (38)

Role Tonyho Starka je pro něj jako stvořená, a také to pravděpodobně bude Disneyho první volba. Leo ještě nenatočil superhrdinský film, na rozdíl od svých kolegů. A pokud by s tím měl začít, tak právě jako Iron Man. DiCaprio už dokázal, že umí hrát arogantního, namyšleného, ale umí to tak, abyste ho stále měli rádi, tak jako to umí Robert Downey Jr.

Jon Hamm (42)

Herec, který se proslavil hlavně díky především seriálu Mad Men. Role Iron Mana by mu umožnila přinést jeho verzi arogantního gentlemana na velké plátno, kde na svoji velkou roli zatím teprve čeká. Navíc díky povaze seriálu Mad Men, by mohl přinést trochu retra do Iron Mana, a co víc, dokázal by vtipně a nenuceně podat Tonyho problém s alkoholem. Jediná nevýhoda by mohla bát v tom, že by mohl být pro roli až moc sexy, a to by mohlo fanoušky odradit.

Collin Farrell (36)

Ze všech v žebříčku má asi nejvíc společného se současným Iron Manem. Nejsou mu cizí návykové látky ani to, že se zatím nestal obrovskou hvězdou a právě film jako Iron Man by mohl být, stejně jako pro Roberta Downeyho Jr., zlom v kariéře. A taky dokáže být neodolatelný, ale zároveň namyšlený a to je asi to, po čem Disney půjde, až bude shánět nového Tonyho.

Norman Reedus (44)

Hvězda seriálu The Walking Dead, kterou zbožňují všichni fanoušci. Pokud by dostal roli Iron Mana, mohlo by to pro něj znamenat vstupenku mezi hvězdy velkého plátna. Zatím se však neprokázal jako komediální herec, což je u role jako je Iron Man polovina úspěchu. Možná ale Tony Stark potřebuje trochu zvážnět a srazit hřebínek. Norman dokáže zahrát charakter a vystoupit tak s postavou z davu. Mimo to všechno, Marvel si do Guardians of the Galaxy přibral jeho kolegu z televize Michaela Rookera.

Jako další jména pod čarou se na Movieweb objevila například Ryan Gosling, Keanu Reevs, Michael Fassbender nebo Robert Pattinson (vtip?!).

Koho byste v roli Tonyho Starka rádi viděli Vy, až Robert Downey Jr. pověsí plecháče na hřebík? Podělte se v komentářích ;-).

7 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také