TOP 10 rolí Bruce Willise

Přečtěte si

Autor

Patří mezi nejoblíbenější a nejikoničtější akční hrdiny posledních tří dekád a jeho postavy se můžou chlubit vytříbeným vkusem na hlášky, cynické poznámky a sarkastické úšklebky. Jeho jméno je Bruce Willis a letos se opět objeví v několika vysoce očekávaných filmech. Pojďme si představit 10 jeho nejlepších rolí.

10) John Smith (Poslední zůstává)

httpv://youtu.be/jWYpaQ48QNo

Gangsterka s westernovými proprietami a mstícím se Brucem Willisem je polozapomenutým akčním klenotem, kde se náš hrdina ujme dvou bouchaček a udělá ze všech, kdo se mu postaví do cesty, cedník. Nenáročné, přímočaré, ale výborně natočené a zábavné.

9) Hartigan (Sin City)

httpv://youtu.be/xzhcZBq-HCg

Stárnoucí policajt Hartigan nemůže pustit krásnou Nancy z mysli a brání ji proti slizkému žlutému bastardovi. Cool neonoir podle slavného komiksu dal vzpomenout na drsné Willisovi role z devadesátek. „An old man dies. A young woman lives. Fair trade.“ Hartigan se i přesto letos vrátí.

8) David Addison Jr. (Měsíční svit)

httpv://youtu.be/fT4LqmyjexA

Role soukromého detektiva byla první výraznější ve Willisově kariéře. Jeho laxní bohém Dave Addison měl přesně ty charakteristické vlastnosti, které ho později proslavily v akčních filmech. Seriál byl také známý svým starosvětským oslavováním konverzaček klasického Hollywoodu a odcizovacích efektů.

7) Korben Dallas (Pátý element)

httpv://youtu.be/eV_eGm1qgGs

Ulítlé sci-fi Luca Bessona znamenala pro Willise dalšího výrazného akčního hrdinu. Jako obyčejný taxikář Korben Dallas se nachomýtne k velkým událostem a nakonec bojuje proti slizkému záporákovi Zorgovi a zachraňuje svět. Jedinec proti systému – to je Brucova parketa.

6) Harry Stamper (Armageddon)

httpv://youtu.be/2H0pnL03vB0

Obětavý drsný naftař a zároveň přecitlivěle pečující otec zastihl Bruce Willise ve vrcholné formě. Dnes již klasický flák Michaela Baye dopřál Willisovi vystoupat do těch nejvyšších míst a stát se hereckou superstar.

5) Malcolm Crowe (Šestý smysl)

httpv://youtu.be/dsNjQhyvRnU

První významný film talentovaného indického filmaře Michaela N. Shyamalana vypráví příběh o zvláštním poutu malého chlapce a dětského psychologa. Bruce Willis v netradiční roli překvapuje svým umírněným hereckým projevem a v legendárním závěru spolu s divákem zjišťuje, že ve slovech vystrašeného chlapce je něco víc než by se na první pohled mohlo zdát.

4) Butch Coolidge (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)

httpv://youtu.be/QmKju-x8nnM

Má motorku po Zedovi, otravnou přítelkyni, miluje katany a střílí Travolty na hajzlech. Butch Coolidge je nedílnou součástí příběhů v univerzu Pulp Fiction a je to Willisův další zářez, který z něho udělal v devadesátých letech oblíbeného akčního herce.

3) James Cole (12 opic)

httpv://youtu.be/eb46yXP211w

Terry Gilliam se vždy vymykal standardům hollywoodské produkce a vytvořil netradiční postapokalyptické sci-fi s cestováním v čase. Zmatený James Cole pátrá v minulosti, co mohlo vyplenit lidskou rasu…Bruce Willis a Brad Pitt tady ze sebe vydávají maximum.

2) Joe Hallenbeck (Poslední skaut)

httpv://youtu.be/gBM6QkG0xeY

Je málo postav, které se stanou kultovní jen díky jednomu filmu. Joe Hallenbeck však takovým je. Nepříliš úspěšný a otrávený detektiv cestuje se svou kocovinou napříč jedním podezřelým případem a kromě kvéru má v zásobě slušnou řadu prvotřídních hlášek a bonmotů. Jeho motivační formule se stala oblíbeným zachráncem ve zkouškovém období.

1) John McClane (Smrtonosná past)

httpv://youtu.be/OTyw6cq86kY

Čekali jste někoho jiného? Za chvíli již popáté bude John McClane, newyorský polda, v nesnázích a srovná bandu zloduchů do latě. Role, která Willisovi navždy změnila život a vytvořila z něj TOHO Bruce Willise. Yippee ki-yay, motherfucker!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také