První Trailer: Útok na Bílý dům (2013)

Film Olympus Has Fallen slaví úspěchy, a tak přichází Roland Emmerich (Hvězdná brána, Den nezávislosti) se svojí verzí útoku na Bílý dům. Emmerich má před sebou nelehký úkol, protože jeho film se do kin dostane až po zmíněném Pádu Bílého domu.

White House Down
White House Down

Aby Sony, které film točí, ukázalo, jak to s filmem zamýšlí, uspořádalo exkluzivní párty pro několik set fanoušků, kde jim mimo jiné promítli zatím nezveřejněný trailer a navíc 8 minut záběrů z filmu.

Spoilery:

Fanouškům tato projekce prý odpověděla na několik otázek, které vyvstaly z teaseru (ke shlédnutí pod článkem). Největší překvapení prý je, že útok na Bílý dům není ze zahraničí. Sám Chaning Tatum (ve filmu hraje agenta speciálních jednotek) to přirovnává k rozdělení států jako při občanské válce (v teaser provází citát A. Lincolna). Jamie Foxx zase fanoušky zaujal svým hereckým výkonem, který prý hodně připomínal B. Obamu, ale jak on sám tvrdí, hraje sice prezidenta USA, nikoliv však Baracka Obamu.

Na Commingsoon.net se také objevil podrobný popis oněch osmi minut z filmu, které měli fanoušci možnost shlédnout, a ty na rozdíl od traileru online jen tak nebudou.

Všechno to začíná pohledem na 4 helikoptéry prezidntského konvoje postávajícího na zahradě Bílého domu. Tady poprvé vidíme J. Foxxe jako prezidenta Jamese Sawyera a Maggie Gyllenhaal jako vedoucí bezpečnosti.

Ch. Tatum hraje strážníka policie Jacka Kalea, který v této ukázce jede se svojí dcerou do Bílého domu na pracovní pohovor. Z toho byl vidět jen kousek, ale bylo jasné, že mu M. Gyllenhaal dává zabrat a nešlo to moc dobře. To však Tatum své dceři neřekne.

Poté je Chaning s dcerou na prohlídce Bílého domu, a my vidíme několik záběrů na bombu. Když průvodce mluví o části Bílého domu, která byla zničena o Dni Nezávislosti (ano, odkaz na jiný Emmerichův film), tak bomba samozřejmě vybuchne.

Pak už se sám Tatum toulá po chodbách se samopalem v ruce – ne tak sebejistě jako Gerard Buttler po Olympu, který to tam zná jak své boty – ale prezidenta najde mnohem rychleji a zneškodní jeho únosce.

Potom se ti dva schovávají ve výtahové šachtě, kde se prezident zmíní o zabezpečené lince ven z Bílého domu, která je ale o patro výš. Když se tam tedy dostanou, prezident sahá do skříně pro boty, ale nakonec sáhne po teniskách, což vyvolá salvu smíchu.

Když se Jack rve s jedním z teroristů, tak se do akce dostává i sám prezident, který drží samopal. Potom se jeden z teroristů sápe prezidentovi po nohou a ten utrousí hlášku: „Nehmatej mi na Jordany.“.

Teroristé celý útok naplánovali asi tak, že jakýkoliv pokus o záchranu by znamenal zničení Bílého domu a ponechání všech, tedy Jacka, jeho dcery (která s ním není) a prezidenta uvnitř. Vidíme několik pokusů o záchranu a několik letadel a vrtulníků sestřelených z oblohy.

V dalším kousku je vidět ústřední dvojkou v prezidentské limuzíně, kde má prezident raketomet a střílí na bránu, kterou se snaží projet, a omylem trefí Jacka pažbou. Pak vidíme i scénu, která je v teaseru (auto letící do bazénu). To celé je doprovázeno skvělým coverem na písničkou Black Dog od Led Zepplin.

Je vidět, že film bude asi hodně podobný Olympus Has Fallen, s tím rozdílem, že zde bude zajímavější vztah ústřední dvojice, což by mohl být tahoun filmu.

Konec spoilerů

httpv://youtu.be/4AXbiCdmXgw

Film má premiéru 18.7.2013 a já jsem na něj velmi zvědavý, protože z toho, co je psáno výše, by to mohla být zábavná akční jízda. Podělte se s námi o své dojmy v komentářích.