Film 24 hodin nebude

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Režisér Antoine Fuqua při tiskovce ke svému poslednímu filmu Pád Bílého domu (Olympus Has Fallen) prozradil, že film 24 hodin natočen nebude a projekt je doslova mrtvý.

Před rokem Fox projekt odsunul na neurčito. V jednu chvíli byl Antoine Fuqua kandidátem na režiséra a k projektu řekl: „Jo, to se nestane, Nemyslím, že se ten film vůbec natočí, rozhodně ne za mojí účasti. Setkal jsem se s Kieferem (Sutherlandem). Fox to chtěl natočit, jednalo se hlavně jestli bude mít Kiefer čas, ale pak začal dělat na seriálu Touch.

24 hodin - Kiefer Sutherland
24 hodin – Kiefer Sutherland

Objevily se zprávy, že jsou problémy s rozpočtem a že Fox nabídl Sutherlandovi nedostatečný honorář na to, aby se hvězda objevila ve filmové verzi seriálového hitu 24 hodin. Fuqua tyto informace sice nepotvrdil, ale věří, že žádná smlouva mezi herce a studiem podepsána nebyla: „Myslím, že nebyli schopní dohodnout se na pořádných podmínkách. Čas běžel a já šel dál.

Režisér také mluvil o Southpaw, projekt studia Dreamworks ve kterém měl hrát Eminem. Fuqua nepotvrdil, zda je rapper stále u projektu, ale prohlásil, že projekt změnil studio a je teď na stole The Weinstein Company: „Southpaw byl u Dreamworks, to bylo když jsem se k tomu dostal já. Pak Eminem šel dělat svojí hudbu, a tak byla pauza. Ale já ten projekt dělat chci, viděl jsem se kvůli tomu se Spielbergem. Jenom načasování nebylo dobrý. Mluvil jsem s Harveym Weinsteinem a ten je z toho taky nadšený, tak jsem řekl, proč to neudělat spolu? Takže to teď má Harvey. Hledáme nové obsazení a asi by se to mělo začít točit na konci léta.

Filmař se také rozpovídal o jeho chystaném projektu – životopisném filmu o Tupacu Shakurovi Tupac: „Oznámilo se to moc brzo. Mám na to smlouvu, ale ještě není hotový ani scénář, i když se na něm pracuje. Nějak o tom někdo začal mluvit, ale hlavní je mít nejdřív pořádný scénář. Příběh se soustředí na posledních pár dní jeho života a ten osudný výlet do Las Vegas..

Fuqua by také měl režírovat zatím nepojmenovaný životopisný film o zpěvákovi Milesi Davisovi, kterého by údajně měl hrát Don Cheadle. Projekt se ale potýká s problémy ohledně financování: „Don je super kámoš a mluvíme o tom spolu celou dobu. Je to docela směšný, když se projekty jako tenhle zveřejní, protože já ho chci dělat, chci to natočit s Donem, ale nikdo zatím nepodepsal žádnou smlouvu. Snažíme se sehnat nějaký peníze, je to překvapivě těžký sehnat prachy na tenhle projekt. Milese Davise miluju, miluju Dona a jak by teda někdo mohl nechtít tohle natočit, pokud berete filmy vážně?

Antoine Fuqua
Antoine Fuqua

A ještě jeden projekt. Fuqua oznámil, že by měl natočit Čínský epos The Tang dynasty (Dynastie Tang) odehrávající se v osmém století. Fuqua projekt přirovnává ke Gladiátorovi: „Teď je to u nich, musí to projít vládou. Ten projekt je velký epický film a oni na něj mají peníze a vlastně to záleží na nich. Původně jsem chtěl nejdřív udělat scénář k Tupacovi, protože to je menší film, a pak bych jel do Číny, protože připravit ten film zabere dost času. Něco kolem 16 až 20 týdnů. To máte kostýmy, velké bojové scény, znovuvytvoření dynastie. Něco jako Gladiátor, ale v Číně. Mluvili jsme o tom, že bychom to natočili v čínštině. V jednu chvíli jsme přemýšleli, že by to bylo v čínštině a pak by se to změnilo v angličtinu. Ale na takovýhle film musíte mít výborné čínské herce a od nich dostanete to nejlepší, když jsou ve svém živlu.“

Wow. Vypadá to, že jméno Antoine Fuqua budeme slýchat poměrně často.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také