Noomi Rapace o pokračování Promethea

Přečtěte si

Autor

Michal "terz" Píta
Michal "terz" Píta
Filmový nadšenec, občasný překladatel a titulkář.

Všichni víme jak dopadl přehypovaný Prometheus. Ať už se vám líbil (vážně tu někdo takový je?) nebo ne, o pokračování se mluvilo ještě před prvním promítáním. Celý film vyvolal spousty otázek a počítal s tím, že budou zodpovězeny v pokračování. Noomi Rapace, hlavní hrdinka Promethea, se nedávno setkala s režisérem Ridley Scottem a mimo jiné spolu mluvili i o sequelu.

Prometheus (2012) - David
Prometheus (2012) – David

„Pracuje se na scénáři. S Ridleym jsem se viděla v Londýně před pár týdny. Hrozně moc bych s ním chtěla znovu pracovat a vím, že by rád pokračování natočil. Jde jen o to najít ten správný příběh a já věřím, že se nám to podaří.“

Už nějakou dobu víme, že Damon Lindelof (autor scénáře Promethea) psát pokračování nebude. Lindelof ovšem nechal ve scénáři spousty mezer, které je třeba v pokračování zaplnit, ale nejsem si jistý, jestli je to vůbec možné. A není si tím jisté zřejmě ani studio, protože ačkoli je premiéra předběžně stanovená na rok 2014 tak film ještě nemá scénář. Dá se předpokládat, že Foxové budou chtít Promethea 2 opět vyslat do letní sezóny, takže mnohem pravděpodobnější se zdá rok 2015. Kdo onen scénář píše, zatím není známo.

Rapace se také vyjádřila k dosti negativnímu přijetí Promethea a pokusila se nám vysvětlit, že jsme to prostě nepochopili.

Prometheus (2012) - Fyfield
Prometheus (2012) – Fyfield

„Je to zajímavé, protože většina lidí, se kterými jsem mluvila, to celé vnímají jinak. Někteří z nich viděli ten film mnohokrát a pokaždé v něm našli něco nového. Důležité jsou ty náboženské aspekty, mnoho zajímavých konverzací a co se mě týče, pokud uděláme pokračování, je v něm mnoho k objevování. Hrozně ráda bych toho byla součástí.

Zajímavou konverzací je nejspíš myšlena diskuse mezi pilotem a kapitánem o důkazu, že je člověkem, nicméně je opravdu mnoho věcí, které by bylo třeba vysvětlit a pokud se zase nebude hrát na sequeloidní strunu (vynucená pokračování), mohl by Prometheus 2 být dobrým filmem.

12 KOMENTÁŘŮ

 1. Chápu, že se film buď líbí, nebo ne. Ale když se ptám těch, kteří ho označují za blbý film, na to, co tím myslí tak „všechno“. „Nelogický trailer…“ Takže jsem nebyl dojmu, že je odsuzován proto, že nenabízí odpovědi. Asi jsme zpohodlněli, protože Vetřelec je taky nenabízel, nelogičnosti si museli diváci přemostit sami… a tvůrci říkají, že je doplnili lépe, než oni vůbec zamýšleli.

  • Pro mne je ten film obrovske zklamani uz jen tim, ze obsahoval strasnou spoustu absolutne bazalnich nelogicnosti, vcetne a predevsim supermanskych schopnosti zeny bezprostredne po rizenem „potratu“ vetrelce…. ubohe, na urovni ckoveho braku..

  • Aha. No to byla „sranda“, to chápu. Ale mně ty „nelogičnosti“ nerušily, jako to dělají u jiných filmů. Tak nevím proč. Vysvětluji si to tím, že asi na takový film mám jiné nároky. To Vetřelec je taky jen blockbusterové béčko a je to OK. Proto jsem od Promethea nečekal víc. Ve Vetřelcích taky můžu pátrat, proč se u jednoho vylíhne za pár hodin a u jiného za týdny… Proč někdo zemře hned a Ripleyová se s královnou v hrudi ještě mazlí… atd.

 2. Chápu, že se film buď líbí, nebo ne. Ale když se ptám těch, kteří ho označují za blbý film, na to, co tím myslí tak „všechno“. „Nelogický trailer…“ Takže jsem nebyl dojmu, že je odsuzován proto, že nenabízí odpovědi. Asi jsme zpohodlněli, protože Vetřelec je taky nenabízel, nelogičnosti si museli diváci přemostit sami… a tvůrci říkají, že je doplnili lépe, než oni vůbec zamýšleli.

  • Pro mne je ten film obrovske zklamani uz jen tim, ze obsahoval strasnou spoustu absolutne bazalnich nelogicnosti, vcetne a predevsim supermanskych schopnosti zeny bezprostredne po rizenem "potratu" vetrelce…. ubohe, na urovni ckoveho braku..

  • Aha. No to byla „sranda“, to chápu. Ale mně ty „nelogičnosti“ nerušily, jako to dělají u jiných filmů. Tak nevím proč. Vysvětluji si to tím, že asi na takový film mám jiné nároky. To Vetřelec je taky jen blockbusterové béčko a je to OK. Proto jsem od Promethea nečekal víc. Ve Vetřelcích taky můžu pátrat, proč se u jednoho vylíhne za pár hodin a u jiného za týdny… Proč někdo zemře hned a Ripleyová se s královnou v hrudi ještě mazlí… atd.

  • Ten začátek je lehká nadsázka. Ve skutečnosti je to tak, že jedni film milují a druzí nesnáší. Ani jedna strana nemusí druhé nic obhajovat protože je to pochopitelné. Já osobně sem byl hluboce zklamán ale to koneckonců z většiny velkofilmu loňska (Avengers, Dark Knight Rises). Je pravda, že Prometheus je nádherný. Nejde o to jestli dobrý nebo špatný ale rozhodně je nádherný, ale Lindelof je z toho cítit na sto kinosálů, bohužel. A to neříkám jako „hater“. Jsem si vědom toho, že původním autorem scénáře není Damon ale ten kdo to zvoral je on. Přijde mi, že on má výborné nápady, jenže na úkor jedné myšlenky je schopen zmršit všechny ostatní aspekty. Narážím na to i v článku, kdyby měl možnost napsat Promethea 2 s tím, že to musí ukončit, mohlo by to být všechno jinak a to i v tom smyslu, že bych první díl viděl trošku jinak. Takhle se obávám „lost“ konce…

  • Ten začátek je lehká nadsázka. Ve skutečnosti je to tak, že jedni film milují a druzí nesnáší. Ani jedna strana nemusí druhé nic obhajovat protože je to pochopitelné. Já osobně sem byl hluboce zklamán ale to koneckonců z většiny velkofilmu loňska (Avengers, Dark Knight Rises). Je pravda, že Prometheus je nádherný. Nejde o to jestli dobrý nebo špatný ale rozhodně je nádherný, ale Lindelof je z toho cítit na sto kinosálů, bohužel. A to neříkám jako "hater". Jsem si vědom toho, že původním autorem scénáře není Damon ale ten kdo to zvoral je on. Přijde mi, že on má výborné nápady, jenže na úkor jedné myšlenky je schopen zmršit všechny ostatní aspekty. Narážím na to i v článku, kdyby měl možnost napsat Promethea 2 s tím, že to musí ukončit, mohlo by to být všechno jinak a to i v tom smyslu, že bych první díl viděl trošku jinak. Takhle se obávám "lost" konce…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také