Featurette: Univerzita pro příšerky (2013)

Přečtěte si

12 dokumentů o pandemii Covidu-19

Pokud vám všudypřítomný koronavirus ještě neleze krkem, můžete se o něm dozvědět i něco víc. Třeba to, co se...

V jakém pořadí sledovat Marvel filmy

Filmy od Marvelu (přesněji z Marvel Cinematic Universe) lze sledovat podle roku jejich uvedení nebo chronologicky podle toho, v...

Recenze: Chicagský tribunál – Prvotřídní soudní drama

Režisér a scénárista Aaron Sorkin, který v minulosti zanechal svůj výrazný tvůrčí rukopis na takových filmových dílech, jako byla...

Autor

Michal "terz" Píta
Filmový nadšenec, občasný překladatel a titulkář.

Dlouho očekávané pokračování skvělého animáku z roku 2001 se kvapem blíží, ale do teď jsme pořádně nevěděli o co půjde. Ovšem spolu s vydáním Blu-raye Příšerek s.r.o. se nám do rukou dostává téměř čtyř minutový featurette, který nám příběh nastíní.

Film se bude zabývat univerzitním obdobím Mikea a Sulleyho. Budeme sledovat jak tihle dva překonají své rozdíly a stanou se z nich nejlepší přátelé. Zatímco Mike je na škole takový normální malý šprt, tak Sulley je typický frajírek, který má z Mikea jen srandu. Vrací se také spousta známých z prvního filmu, takže uvidíme i jejich školní léta a zároveň tvůrci přidali neuvěřitelné množství postav včetně studenta, který neví co je zač a ani sami tvůrci si tím nejsou jistí.

Monsters University (2013)

Pokud se chtějí příšerky strašením živit, musí projít univerzitním strašícím programem, do kterého je velmi těžké se dostat. Všichni mají jen jeden pokus a je to samotná děkanka univerzity, kdo rozhoduje o přijetí. Díky své rivalitě se do něj Mike se Sulleym nedostanou a tím pro ně končí veškeré sny a naděje. Mike si pak uvědomí, že se na škole odehrávají výroční řecké strašící hry, kde se proti sobě staví univerzitní bratrstva, aby zjistili kdo je nejstrašidelnější. Mikea okamžitě napadne, že kdyby se jim podařilo vyhrát, děkanka je musí do programu přijmout, problémem ale je, že jediné bratrstvo, které by je přijalo se skládá z ostatních odpadlíků, kteří se nedostali do programu.

Premiéra Univerzity pro příšerky je v českých kinech 20.06.2013

httpv://youtu.be/UYd_oHbkjPY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také