Trailery tu vždy v nějaké formě byly. Poslední dobou se z nich stává událost a zašlo to až tak daleko, že si zvykáme už na teasery na samotné trailery.

Loňský rok byl bohatý, dočkali jsme se spousty blockbusterů a ty už mají dopředu nalinkovanou reklamní kampaň s několika trailery – teasery, international trailery, red band trailery… člověk se mohl brodit tisícemi trailerů, tudíž není snadné vybrat desítku těch nejlepších.

10. Postradatelní 2

Bude na této planetě existovat ještě mocnější teaser než na Postradatelné 2? A stačí jen gradující hudba a seznamy hereckých legend. Závěrečná Arnieho tečka funguje jako předzvěst pořádné nálože…

httpv://youtu.be/db2sD4P_Ieg

9. Méďa

Po poměrně průměrném představení Teda necenzurovaný trailer přináší hned vyšší otáčky a šponuje pozornost na maximum. Dominují tu tři scény – píseň o bouřce, laškování u pokladny a kulometné vyjmenovávání dívčích jmen. Vtipy mají timing, jsou přesně v duchu Family Guye a film do puntíku vystihují.

httpv://youtu.be/VxKfC77XAp8

8. Hitchcock

Trailer, který má perfektní rytmus, tempo a je v něm cítit láska k fantastickému filmaři. Stejně jako v Hitchcockových filmech i v projevu Hopkinse je něco tak krásně zlomyslného a černohumorného, až z toho mrazí. Zkrátka úžasné navnazení a skvělá práce ve všech ohledech.

httpv://youtu.be/3rQuRLERl6A

7. Avengers

Ani nebyla potřeba taková mohutná kampaň, aby se na Avengers netěšil každý, ale přesto trailery nakoply očekávání ještě někam výš. Zvlášť, když se v závěru traileru vedle sebe seřadí kopa hrdinů pěkně vedle sebe a Stark jako tečku přivádí k ostatním párty velikosti několika transformerů.

httpv://youtu.be/NPoHPNeU9fc

6. Star Trek: Do temnoty

Abramsovi stačí pár záběrů, aby znovu vyvolal šílenství okolo posádky Enterprise, která bude mít tentokrát tuhého nepřítele. Benedict Cumberbutch má, zdá se, pro Hollywood zlato v hrdle. Možná jeden z mála trailerů, který nevygraduje až do konce, ale v závěru se opět vrátí ke komornímu začátku, což je příjemná změna.

httpv://youtu.be/mdgRx94W5ko

5. Prometheus

Gradující druhá polovina traileru nemá široko daleko konkurenci. Hudební podkres a střihová palba jsou natolik sugestivní faktory, že očekávání vylétla až někam do kosmu.

httpv://youtu.be/N0WUpsErUBA

4. Nespoutaný Django

Představení DiCapria jako slizkého hajzlíka, westernová mizanscéna, Jamie Foxx konečně v pořádné roli, pár proceděných hlášek, ale…hlavně druhá půlka s perfektně sednoucím hudebním podkresem evokující začátek RocknRolly je ten důvod, proč je tenhle trailer v mém žebříčku. D-J-A-N-G-O. D se samozřejmě nevyslovuje.

httpv://youtu.be/s8CZKbDzP1E

3. Muž z oceli

Superman špinavý, neoholený a na pokraji společnosti je přesně ten prvek, který dnes může na diváka platit. Z traileru sálají mocné emoce plné dilemat a nelehkých rozhodnutí. Magická první půlka se mi líbí víc, ovšem závěrečné zakrytí pláštěm je teda libové…

httpv://youtu.be/KVu3gS7iJu4

2. Temný rytíř povstal

Ta atmosféra traileru by se dala krájet! Skvělá práce se zvukem – od piána po známou melodii, od voice-overů po vyňaté monology a dialogy a od komorního a osobního přístupu po epické zakončení celé ságy. Warneři zkrátka umí.

httpv://youtu.be/g8evyE9TuYk

1. Atlas mraků

WachowštíTykwerem napínali a mlžili ohledně jejich projektu tak dlouho, až to snad nebylo zdrávo. Pak ovšem na konci července přišel tento více jak pětiminutový kolos, který ukázal, že přijde něco neobvyklého. A přišlo. Trailer je tak nabytý emocemi, že jsem litoval filmy promítané poté…

httpv://youtu.be/hWnAqFyaQ5s

Protože trailerů bylo opravdu hodně a TOP 10 je opravdu málo, za zmínku ještě dodávám: Gangster Squad – Lovci mafie, Konečná, Iron Man 3, Patrola, Skyfall, Sněhurka a lovec

Loading...

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here