Terminator 5 – jak to vypadá s natáčením?

Přečtěte si

Autor

Terminator je celosvětově proslulá značka, která pomohla definovat akční sci-fi, vyzvedla na herecké výsluní Arnolda Schwarzeneggera a zařadila se mezi nesmrtelné eposy, které vypráví o boji člověka s roboty. První dva díly patří mezi legendární kousky, trojka měla sice feeling blížící se nevyhnutelné katastrofy, avšak nastavené laťky předchůdců se nedotkla. „Dílo“ režisérského patlala McG nemá nejmenší nárok být spojován s Terminatoří značkou, takže fanouškovská základna čeká na nějakou světlou zprávu. Objevila se?

Pojďme úplně na začátek. V roce 2010 byla k mání práva na terminatorský film, seriál a cokoliv spojené s hranou tvorbou. Do boje o vlastnictví šla známá produkční skupina LionsGate a Pacificor. Druhá jmenovaná společnost podala lepší nabídku a po obrovském průšvihu jménem Terminator Salvation z roku 2009 se fanouškům mělo začít blýskat na lepší časy.

Jenže Pacificor nedal dohromady nic kloudného a po měsících falešných či, v nejlepším případě, nepodložených zpráv, se rozhodl práva prodat.

LionsGate podruhé a podruhé neúspěšně. V ringu nápadníků se totiž objevila jistá Megan Ellison a nasadila si zřejmě kvalitní boxerské rukavice. I ona totiž dokázala veškerou konkurenci, v čele s LionsGate, přeplatit a získala tak práva na další potenciální film.

Jsme v současnosti, píše se poslední měsíc roku 2012. Co je u projektu nového?

Tak hlavně drtivá většina všech zainteresovaných počítá s tím, že Terminator projde renesancí a vznikne zcela nová trilogie, která vezme v potaz první tři díly a (díkybohu) čtyřku bude zcela ignorovat. Snad nezůstane pouze u slov. Nic o plánech, o ději, o možném směru, kterým se sága vydá, není známo. Internetem kolují pouze spekulace.

Megan Ellison dále přiznala pouze to, že film nemá ani scénář ani scénáristu a v hlavě nemá ani režiséra, ale „na všem se pracuje.“ Před několika měsíci šla Hollywoodem zajímavá spekulace, že Pětku by měl točit Justin Lin, borec který svět udivuje svým umem skrz Rychle a Zběsile. Jenž Asiat odmítl, protože jeho série neřekla poslední slovo a momentálně točí šestku a chystá i další projekty. Na Terminatora prostě nemá čas.

Může se stát, že Terminatora natočí žena? Že vám to zní dost ujetě? Abychom se, ale nedivili, protože Ellison má ve své produkční stáji nejžhavější ženské želízko – Kathryn Bigelow. Ta doslova uchvátila kritiku svým Hurt Locker (Smrt Čeká Všude), měla točit Punishera: War Zone a nyní chystá světu ukázat veleočekávaný válečný snímek Zero Dark Thirty, pojednávající o honu a dopadení Usamy Bin Ládina.

Bigelow se tedy celkem umě pohybuje v akční a válečných vodách. Nebylo by překvapením, kdyby se s Ellison plácla.

Své k celému případu může říct i William Wisher. Ten spolupracoval s Jamesem Cameronem na prvních dvou dílech a je jasné, že on je jedním z povolaných, kteří do vývoje mají co říct. Wisher dokonce napsal 24-stránkový detailní popis a příběh k pátému Terminatorovi a čtyřstránkový rozpis děje pro díl šestý.

Další spekulace se točí kolem možného obsazení. Paul Walker (Rychle a Zběsile) by mohl hrát Kyla Reese. Samozřejmě i samotný navrátilec ve filmovém showbyznysu Arnold Schwarzenegger je spojován s obsazením do celého projektu, ale bývalý politik momentálně řeší již hmatatelné projekty jako Tomb nebo Last Stand. A pravdou je, že Arnold nemusí být nutně v novém provedení. Proč by měl? Jenom proto, aby chystaná pětka nalákala o několik tisíc pubertálních diváků, kteří zavrhli Salvation již předem kvůli svalovcově neúčasti, navíc?

To, že projekt Terminator 5 není jenom ve hvězdách dokazuje další tah producentky, která si ke spolupráci přizvala bratra, také producenta, Davida Ellisona. Ten do chystaného díla vloží nezanedbatelný finanční obnos a také přispěje svými konexemi v Hollywoodu. David není žádné béčko. Spolupracoval na tvorbě MI: Ghost Protocol, zná se s Tomem Cruisem dost osobně a společně makají na Jacku Reacherovi.

Takže zde máme sourozenecký tandem Ellisonových, kteří sice vše na Terminatorovi teprve plánují a vymýšlejí, ale jedno ví již teď. Terminator 5 bude Rková záležitost.

O dalším hmatatelnějším pohybu událostí vás budeme informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také